Miejsce, którego nie ma

7 lutego o godz. 11.00 w Sali Kinowej Centrum Kultury odbędzie się dyskusja podsumowująca półroczny projekt artystyczny realizowany  w schronisku dla bezdomnych kobiet przy ulicy Bronowickiej w Lublinie.

Zaproszeni do projektu artyści (Sylwia Janasz i Jakub Szafrański) we współpracy z Punktem Kultury zorganizowali szereg akcji i artystycznych interwencji (budowa skrzynek na zioła i kwiaty, artystyczny recykling Gazety Prawnej pod hasłem „Robią nas w balona – zrobimy pompona”, czy akcja „Odzysk”, w ramach której artyści odzyskali kilka toreb jedzenia z kontenera pod jednym z lubelskich marketów). Do dyskusji o sytuacji bezdomnych kobiet w Lublinie zaprosiliśmy przedstawicieli Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Fundacji Między Nami, autorów projektu, oraz instytucje i organizacje zajmujące się problemem bezdomności w Lublinie.

miejsce ktorego nie ma

Kontakt z ludźmi dotkniętymi kryzysem bezdomności jest trudny do opisania, otwiera przestrzeń lęku o byt, o ludzką godność, prawo do samostanowienia o swoim życiu. Pozwala zmierzyć się z problemami wykluczenia społecznego, opuszczenia i samotności. Wejście w relacje z tym problemem i kobietami doświadczającymi go na co dzień można porównać do obrzędu wejścia na kolejny, wyższy poziom wtajemniczenia w strukturę naszego społeczeństwa. Poziom ten pokazuje, w jakim kryzysie wartości ludzkich rzeczywiście funkcjonujemy. Podjęcie tego tematu i zasymilowanie go w świadomości mieszkańców miasta było głównym zamierzeniem tego projektu. Tylko z takiego poziomu może dokonać się zmiana.


Zobacz również

Giełda płyt i wydawnictw muzycznych powraca do Centrum Kultury

30.12.2016
Od stycznia zapraszamy na regularne spotkania kolekcjonerów analogowej muzyki

Polski Balet Narodowy: wieczór baletowy w trzech częściach

23.11.2016
Epilog Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca

Ferie w Centrum Kultury

13.01.2017
Sprawdź, co wydarzy się w Centrum Kultury już od 14 stycznia

Trwa nabór zgłoszeń do konkursów recytatorskich

12.02.2017
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ukraińskiej; 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: Turniej Powiatowy

FreshMail.pl