Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych

Centrum Performatywne w Lublinie ogłasza nabór zgłoszeń na seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych”, które odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 7-9 marca 2017 roku. Uczestnicy  będą mogli wziąć udział w próbach Xaviera Le Roy i tancerzy (m.in. Saša Asentić, Jan Ritsema, Christine de Smedt), którzy współtworzyli spektakl „Low Pieces” (prezentowany podczas festiwalu Konfrontacje Teatralne w 2013 r. ).
prowadzenie seminarium: Marta Keil
Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i podróży uczestników seminarium. Nie obowiązują żadne opłaty. Zgłoszenia (zawierające CV i krótki list motywacyjny) przyjmujemy pod adresem e-mail: eepap@iam.pl do 15 lutego.

Centrum Performatywne to międzynarodowe laboratorium łączące działania badawcze i artystyczne w obszarze współczesnego teatru i tańca. Jednym z jego podstawowych zadań jest budowanie i rozwijanie krytycznego dyskursu wokół współczesnych praktyk choreograficznych i performatywnych. Kluczowym założeniem Centrum jest stworzenie przestrzeni, w której możliwy jest swobodny, żywy dialog, nie podporządkowany regułom rynku, wolny od hierarchicznych struktur akademickich.
Przestrzeń Centrum jest przestrzenią wolną od konieczności ciągłego wytwarzania nowych produkcji, spektakli, wydarzeń, premier, pokazów. Oferujemy artystom, badaczom i producentom sztuki czas oraz przestrzeń do pracy. W zamian proponujemy czas na rozwijanie własnych praktyk artystycznych i badawczych, tworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń i wspieramy rozwój krytycznej refleksji na temat współczesnych praktyk choreograficznych i performatywnych w politycznym, społecznym i ekonomicznym kontekście.

Centrum Performatywne jest nowym projektem EEPAP  i Centrum Kultury w Lublinie. Kuratorką CP jest Marta Keil.


Zobacz również

Miasto Dada: O miejscu bez tożsamości

14.11.2016
Recenzja najnowszego spektaklu Teatru Czytelni Dramatu

Bracia Karamazow – nowe tłumaczenie prof. Cezarego Wodzińskiego

09.04.2017
Nowe tłumaczenie najbardziej znanej powieści Fiodora Dostojewskiego autorstwa prof. Cezarego Wodzińskiego.

Giełda płyt i wydawnictw muzycznych powraca do Centrum Kultury

30.12.2016
Od stycznia zapraszamy na regularne spotkania kolekcjonerów analogowej muzyki

„Miasto Dada” w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej

08.02.2017
Spektakl Daniela Adamczyka został zakwalifikowany do pierwszego etapu konkursu

FreshMail.pl