„Stalking Paradise” na Polskiej Platformie Tańca

Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca znalazł się w gronie produkcji wybranych przez Komisję Artystyczną tegorocznej edycji Polskiej Platformy Tańca. Wyróżniony został także spektakl „Bataille i Świt Nowych Dni” Anny Godowskiej i Sławomira Krawczyńskiego, który jest współprodukowany przez Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca Centrum Kultury w Lublinie.

Komisja Artystyczna tak uzasadniła swój werdykt: Do udziału w Polskiej Platformie Tańca 2017 zakwalifikowane zostały spektakle zróżnicowane zarówno pod względem tematyki, jak i formy artystycznej oraz środków wyrazu. Komisja doceniła prace artystów tworzących oryginalny język choreograficzny. Wybrane przedstawienia reprezentują ponadto najważniejsze i najbardziej charakterystyczne dla sceny tanecznej ostatnich dwóch lat kierunki poszukiwań oraz tendencje, mające wpływ na rozwój polskiego tańca. (…)”

Polska Platforma Tańca odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia 2017 w Bytomiu.

Szczegółowe informacje


Zobacz również

20. MSTT w recenzjach Andrzeja Z. Kowalczyka

18.11.2016
20. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Masterclass z Polskim Baletem Narodowym

01.12.2016
Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztat z pedagogami Polskiego Baletu Narodowego

Marzec = teatr

18.03.2017
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Zobaczcie, jaki prezent przygotowaliśmy dla Was z tej okazji.

Kibbutz Contemporary Dance Company w Lublinie

11.04.2017
Prezentacja spektaklu „Horses in the Sky” to wspólne przedsięwzięcie Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Spotkania Kultur z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

FreshMail.pl