Sztuka na Giełdzie VI: Wielki Jubileusz – trwa nabór zgłoszeń

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. Jest to doskonała okazja, żeby przy składaniu życzeń, dokładnie przyjrzeć się każdej zmarszczce jubilata.

Sztuka na Giełdzie to coroczna akcja artystyczna, składająca się z kilkunastu interwencji twórczych, odbywających się w przestrzeniach handlowych Lublina. Miejsca z pozoru niekojarzone ze sztuką, stają się na jeden dzień polem działań artystów. Powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. Wierzymy, że takie zderzenie może być interesujące i inspirujące dla obu stron. Tematyka realizowanych prac często porusza aktualne problemy społeczne i je interpretuje. Chociaż zazwyczaj są to trudne kwestie – to jednak warte uwagi ze względu na swój krytyczny i twórczy charakter.

W ramach akcji powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. Wierzymy, że takie zderzenie może być interesujące i inspirujące dla obu stron. Tematyka realizowanych prac często porusza aktualne problemy społeczne i je interpretuje. Chociaż zazwyczaj są to trudne kwestie, są warte uwagi ze względu na swój krytyczny i twórczy charakter.

W tej edycji oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific oraz pokrewnych, ukazujących lub komentujących szeroko rozumiany temat 700-lecia Miasta Lublin – w mniej lub bardziej poważny sposób.

W tej edycji oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific, happeningów, performance oraz pokrewnych – ukazujących lub komentujących szeroko rozumiany temat 700-lecia Miasta Lublin – w mniej lub bardziej poważny czy ironiczny sposób.

Liczymy na maksymalną interaktywność proponowanych realizacji, wchodzących w dialog z odbiorcą i zachęcających do współuczestnictwa. Z pewnością jest to wyzwanie, biorąc pod uwagę charakter miejsca oraz osób, które bazar odwiedzają. Wyzwanie, które postanowiliśmy podjąć: jak za pomocą artystycznych zabiegów mówić o sprawach ważnych i trudnych zarazem w sposób interesujący, intrygujący i przystępny dla przeciętnego, hipotetycznie niezorientowanego na sztukę odbiorcy.
Do aplikowania zapraszamy twórców wszystkich dziedzin artystycznych. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia.

Akcja „Sztuka na Giełdzie VI: Wielki Jubileusz”, odbędzie się 20 maja 2017 roku w okolicy bazaru przy Dworcu PKS w Lublinie, w godz. 08:00-13:00.

Zobacz regulamin

Karta zgłoszenia


Zobacz również

Dom wyobraźni

07.03.2017
Janusz Opryński, dyrektor artystyczny Centrum Kultury w rozmowie dla kwartalnika kulturalnego „nietak!t” opowiada o kulisach swojej pracy, teatrze pozainstytucjonalnym i współpracy z artystami.

4 w 1 na 700-lecie: start!

19.03.2017
Proponujemy udział w muzycznej przygodzie, która swój finał będzie miała w Koncercie familijnym wpisującym się w obchody 700- lecia Lublina. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-10 lat.

Kinojady Start: czekamy na zgłoszenia

06.03.2017
Weź udział w maratonie tworzenia filmów

FreshMail.pl