Watch Docs: prawa człowieka w Kinie Centrum Kultury

Watch Docs: Prawa Człowieka w filmie jest jednym z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie. Co roku gromadzi ok. 70 000 widzów w całej Polsce. Od 17 do 20 marca w Kinie Centrum Kultury pokażemy najlepsze aktualne filmy poruszające tematykę praw człowieka.

To festiwal pokazujący filmy dokumentalne na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym, mające walor świadectwa i unikalną siłę oddziaływania. Korzystamy z tej siły – daje ona możliwość nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Prezentowane filmy dostarczają wiedzy, kształtują wrażliwość, a w konsekwencji – postawy.

Tegoroczna lubelska edycja odbywa się już po raz 15. Na program festiwalu składa się kilkanaście wyselekcjonowanych obrazów filmowych, krótkie i długie metraże, spotkania i dyskusje. Wspólnie zobaczmy świat z różnych perspektyw, konflikty bardzo bliskie i te dalsze, których echo odbija się wokół nas, poznamy osoby niezwykłe i te całkiem zwyczajne.

Szczegółowy program i opisy filmów znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.


 Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Homo Faber

Festiwal zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin


Zobacz również

Sztuka na Giełdzie VI: Wielki Jubileusz – trwa nabór zgłoszeń

19.03.2017
Czekamy na projekty instalacji, realizacji typu site-specific ukazujących lub komentujących szeroko rozumiany temat 700-lecia Miasta Lublin

Dom wyobraźni

07.03.2017
Janusz Opryński, dyrektor artystyczny Centrum Kultury w rozmowie dla kwartalnika kulturalnego „nietak!t” opowiada o kulisach swojej pracy, teatrze pozainstytucjonalnym i współpracy z artystami.

Kinojady Start: czekamy na zgłoszenia

06.03.2017
Weź udział w maratonie tworzenia filmów

4 w 1 na 700-lecie: start!

19.03.2017
Proponujemy udział w muzycznej przygodzie, która swój finał będzie miała w Koncercie familijnym wpisującym się w obchody 700- lecia Lublina. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-10 lat.

FreshMail.pl