Wyjątkowy wieczór dla Centrum Kultury w Lublinie

Wczoraj, 19 kwietnia odbyła się coroczna Gala Kultury organizowana przez Miasto Lublin. Poznaliśmy laureatów nagród w dziedzinie kultury. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: nagroda artystyczna, nagroda za całokształt działalności oraz nagroda za upowszechnianie kultury, która trafiła do Lubelskiego Teatru Tańca.

LTT nagrodzono za: „niezwykle cenną działalność na rzecz upowszechniania i promocji tańca współczesnego, wspieranie początkujących polskich artystów oraz kształtowanie wrażliwości najmłodszych mieszkańców Lublina, w szczególności za organizację jubileuszowej 20. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca prezentującej najlepsze profesjonalne teatry tańca współczesnego na świecie”.

Swoje nagrody kulturalne – Strzały 2016 – rozdał też lubelski oddział ‚Gazety Wyborczej’. Za „Najważniejsze wydarzenie kulturalne 2016 roku” uznano premierę spektaklu ‚Punkt Zero: Łaskawe’ w reżyserii Janusza Opryńskiego! To kolejna ważna nagroda dla nasze spektaklu, cieszy tym bardziej, że przyznana w Lublinie!

Nagroda okolicznościowa Prezydenta Miasta Lublin trafiła również do Zofii Jakubowskiej. Zofia Jakubowska – Centrum Kultury w Lublinie, w 1990 r. powołała i do dziś prowadzi zespół taneczny „Rytm”, przez który przewinęło się blisko 2000 dzieci. W swojej pracy Zofia Jakubowska wspomaga wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży poczynając od sprawności fizycznej i uwrażliwienia na ruch i muzykę poprzez kształtowanie umiejętności tanecznych, choreograficznych i artystycznych, po rozwój kompetencji społecznych i kształtowanie nawyku aktywnego uczestniczenia w kulturze. Zespół „Rtym” przez blisko 30 lat zdobył wiele znaczących nagród.


Zobacz również

Bracia Karamazow – nowe tłumaczenie prof. Cezarego Wodzińskiego

14.06.2017
Nowe tłumaczenie najbardziej znanej powieści Fiodora Dostojewskiego autorstwa prof. Cezarego Wodzińskiego.

Warsztaty na Moście Kultury

06.06.2017
Zielona kuchnia, deskorolka czy tradycyjna fotografia? Sprawdź, co dzieje się na Moście w czerwcu.

FreshMail.pl