Wyjątkowy wieczór dla Centrum Kultury w Lublinie

Wczoraj, 19 kwietnia odbyła się coroczna Gala Kultury organizowana przez Miasto Lublin. Poznaliśmy laureatów nagród w dziedzinie kultury. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: nagroda artystyczna, nagroda za całokształt działalności oraz nagroda za upowszechnianie kultury, która trafiła do Lubelskiego Teatru Tańca.

LTT nagrodzono za: „niezwykle cenną działalność na rzecz upowszechniania i promocji tańca współczesnego, wspieranie początkujących polskich artystów oraz kształtowanie wrażliwości najmłodszych mieszkańców Lublina, w szczególności za organizację jubileuszowej 20. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca prezentującej najlepsze profesjonalne teatry tańca współczesnego na świecie”.

Swoje nagrody kulturalne – Strzały 2016 – rozdał też lubelski oddział ‚Gazety Wyborczej’. Za „Najważniejsze wydarzenie kulturalne 2016 roku” uznano premierę spektaklu ‚Punkt Zero: Łaskawe’ w reżyserii Janusza Opryńskiego! To kolejna ważna nagroda dla nasze spektaklu, cieszy tym bardziej, że przyznana w Lublinie!

Nagroda okolicznościowa Prezydenta Miasta Lublin trafiła również do Zofii Jakubowskiej. Zofia Jakubowska – Centrum Kultury w Lublinie, w 1990 r. powołała i do dziś prowadzi zespół taneczny „Rytm”, przez który przewinęło się blisko 2000 dzieci. W swojej pracy Zofia Jakubowska wspomaga wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży poczynając od sprawności fizycznej i uwrażliwienia na ruch i muzykę poprzez kształtowanie umiejętności tanecznych, choreograficznych i artystycznych, po rozwój kompetencji społecznych i kształtowanie nawyku aktywnego uczestniczenia w kulturze. Zespół „Rtym” przez blisko 30 lat zdobył wiele znaczących nagród.


Zobacz również

FreshMail.pl