Sztuka na Giełdzie VI: Wielki Jubileusz

20 maja na Dworcu Głównym PKS w Lublinie odbędzie się finał tegorocznej edycji Sztuki na Giełdzie. W godz. 8 – 13.00 będziemy mogli zobaczyć prace tegorocznych uczestników akcji.

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. To doskonała okazja, żeby przy składaniu życzeń, dokładnie przyjrzeć się każdej zmarszczce jubilata. Sztuka na Giełdzie  to coroczna akcja artystyczna, składająca się z kilkunastu interwencji twórczych, odbywających się w przestrzeniach handlowych Lublina. Miejsca z pozoru niekojarzone ze sztuką, stają się na jeden dzień polem działań artystów. Powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru.

W ramach akcji powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. W tegorocznej edycji udział wezmą:
Piotr Brożek
Jagoda Dobecka
Konrad Gęca
Miłe Słowa // Barbara Gryka, Agata Rucińska
Nowi w Sąsiedztwie // Radosław Bułtowicz
Wojciech Olchowski
Leszek Onak
Irmina Rusicka
Katarzyna Sienkiewicz
Kamila Wolszczak
Marcelo Zamenhoff


Organizatorzy:
Centrum Kultury w Lublinie
Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie REWIRY

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt tegorocznego plakatu: Smutne historie spisane na kacu i tanim papierze.


Zobacz również

Dom wyobraźni

07.03.2017
Janusz Opryński, dyrektor artystyczny Centrum Kultury w rozmowie dla kwartalnika kulturalnego „nietak!t” opowiada o kulisach swojej pracy, teatrze pozainstytucjonalnym i współpracy z artystami.

4 w 1 na 700-lecie: start!

19.03.2017
Proponujemy udział w muzycznej przygodzie, która swój finał będzie miała w Koncercie familijnym wpisującym się w obchody 700- lecia Lublina. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-10 lat.

Kinojady Start: czekamy na zgłoszenia

06.03.2017
Weź udział w maratonie tworzenia filmów

FreshMail.pl