Zapraszamy na Landart Festiwal

Land Art Festiwal od 7 lat wędruje po miejscach, które są szczególnie cenne na mapie Lubelszczyzny, ale nie stanowią centrów gospodarczych czy kulturalnych. Od 2015 roku miejscem realizacji nowych przestrzeni artystycznych jest Podlaski Przełom Bugu. 

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest Droga. Podczas 10-dniowej rezydencji każdy z zaproszonych artystów formalnie i artystycznie odniesie się do tego tematu. Powstaną instalacje, filmy, projekty fotograficzne, materiały dokumentalne.

Zobacz program festiwalu

Festiwalowi będzie towarzyszyć Mały Land Art – artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości. Projekty będą realizowane od 6 do 15 lipca 2017 przy drodze powiatowej w okolicach wsi Bubel Łukowiska. Droga ta jest też odcinkiem Wschodniego Szlaku Rowerowego. Część prac powstanie na terenie Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim. Spacer wernisażowy z udziałem artystów i zaproszonych gości odbędzie się 15 lipca.

Zaproszeni artyści:

instalacja: Robert Kuśmirowski, Donald Buglass, Waldemar Rudyk, Sergiy Radkievich Artur Trojanowski, Lorenzo Palmeri Vlodko Kaufman, Grzegorz Borkowski, Ralf Witthaus Paweł Chlebek, Jarosław Koziara, Jan Sajdak,Tatiana Talipowa, Bart Wolniewicz, Agnieszka Dudek performance: Janusz Bałdyga, Vladimir Topij
fotografia: Tomasz Sikora, Siarhiej leskiec, Roman Krawczenko
film: Dorota Proba, Monika Proba

kuratorzy : Barbara Luszawska, Jarosław Koziara


Zobacz również

FreshMail.pl