9. Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej – trwa nabór zgłoszeń

W roku Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich zapraszamy do specjalnej edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego. Ukazując nowoczesne spojrzenie na  patriotyzm, podczas tegorocznej edycji zachęcamy do artystycznej rozmowy o małej ojczyźnie.

  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, studentów oraz dorosłych mieszkańców miasta Lublin oraz województwa lubelskiego.
Konkurs składa się z dwóch Turniejów: Turniej Poezji i Prozy oraz Turniej Pieśni.
Uczestnicy proszeni są o przygotowanie dwóch utworów, z których minimum jeden będzie opowiadał o Lublinie lub poruszał temat „moje miasto”. Zachęcamy do poszukiwań w obrębie literatury współczesnej, do wyboru wierszy, tekstów prozatorskich i utworów muzycznych, które rzadko pojawiają się na akademiach i uroczystościach.
Wskazani przez Jury laureaci wystąpią w Koncercie Galowym, który odbędzie się 12 listopada 2017 r. w ramach lubelskich obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Prawidłowo wypełnione karty zgłoszenia (tytuł utworu, autor tekstu, autor muzyki, dane do kontaktu i inne) należy dostarczyć osobiście, listownie bądź drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 października 2017 r. na adres e-mail: edukacja@ck.lublin.pl
Karty niewypełnione w całości nie będą uwzględniane.

Pobierz Kartę zgłoszenia

Zobacz Regulamin

HARMONOGRAM:
Turniej Poezji i Prozy – 24-25.10.2017 – Sala Czarna
Turniej Pieśni  – 27-29.10.2017 – Sala Widowiskowa
Koncert Galowy – 12.11.2017 – Sala Operowa, Centrum Spotkania Kultur


Zobacz również

Zakończenie wakacji na placu Litewskim

02.09.2017
Z powodu złych warunków atmosferycznych wydarzenia na placu Litewskim w dn. 3 września zostają odwołane. Zaplanowane w tym terminie wydarzenia odbędą się w przyszłym tygodniu.

Seminarium Sztuki Słowa i Teatru

02.09.2017
Na zgłoszenia czekamy do 22 września. Tematem tegorocznej edycji będzie łączenie pokoleń poprzez sztukę teatralną.

Seminarium podczas Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne

01.09.2017

22. Konfrontacje Teatralne: zobacz program

12.09.2017
Pozwólmy sobie pomyśleć o tym, co nie przyszłoby nam do głowy.

FreshMail.pl