Zakończenie wakacji na placu Litewskim

Z przykrością informujemy, że wydarzenia na placu Litewskim w dn. 3 września zostają odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.
Zaplanowane w tym terminie wydarzenia odbędą się w przyszłym tygodniu.

 W soboty i niedziele na mieszkańców miasta czekają wyjątkowe koncerty, pokazy taneczne oraz spektakl teatralny. Wstęp na każde wydarzenie jest wolny.

PROGRAM:

2 września, godz. 19.00
Joseph Wieniawski Sextet

Józef Wieniawski, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów i pianistów, w 1874 r. w hołdzie złożonym dla miasta ofiarował utwór na fortepian: „Souvenir de Lublin op. 12″. W 2017 r. podczas obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi przypada 180. rocznica urodzin artysty. Kompozycja „Souvenir de Lublin” – romans na fortepian jest utworem bliskim muzyce jazzowej, jego struktura oparta na zestawie wariacji, których układ pozostaje otwarty na interpretację wykonawcy, czyni go bliskim idei improwizacji. Joseph Wieniawski Sextet podejmie się reinterpretacji salonowego utworu Wieniawskiego, nawiązując do tradycji jazzu jako muzyki głośnej, szorstkiej i transowej.

3 września, godz. 17.00
Pokaz tańca „Mam Talent” / NBDS – New Boogie Down School

Hip-hop inspirowany jazzem na placu Litewskim!
Zespół taneczny istnieje od 2013 roku. Jej członkowie to wyselekcjonowany skład reprezentacyjny lubelskiej szkoły tańca NBDS prowadzonej przez Pawła PITZO Mazura i jego ekipę KBC. Są street-dancerami, na co dzień tańczą hip-hop, breakdance, popping, locking, house, vogue. Każdy tancerz jest specjalistą w jakiejś dziedzinie. Jako kolektyw łączą wspólny arsenał i robią swoisty mix. Oprócz tego starają się wychodzić z mainstreamowych trendów i szukają inspiracji w Soulu, Funku i Jazzie. Jako zespół zdobyli 1 miejsce na ogólnopolskim turnieju SPAL TRAMPY 2014 w Gliwicach, są również finalistami RYTMU ULICY 2015 w Pile. Wspólnie z NBDS w Centrum Kultury w Lublinie organizowany jest największy Konkurs Street Dance na wschodzie Polski – Letni Konkurs Tańca.

3 września, godz. 17.20: warsztaty tańca Street Dance / NBDS – New Boogie Down School
Warsztaty z tańca ze szkołą New Boogie Down School – grupą ludzi połączonych wspólną pasją tworzenia, rozwijania i upowszechniania kultury hiphop w różnych jej aspektach, tj. muzyce, tańcu i sztuce. Podczas zajęć uczestnicy poznają kilka podstawowych ruchów i kroków hiphop i party dance oraz zasadnicze różnice pomiędzy stylami popping, locking i house.

3 września, godz. 18.30: Pokaz tańca „Freestyle” / NBDS – New Boogie Down School
Pokaz taneczny członków grupy NBDS – New Boogie Down School ukazujący różnorodność stylistyczną tańca Street Dance!

3 września, godz. 19.00: Dintojra – spektakl
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; występują: Przemysław Buksiński, Wojciech Kaproń,
Jarosław Tomica, Michał Zgiet, Kamila Janik, Dariusz Jeż, Paweł Bednarczyk, Oskar Rybaczek, Bartosz Meskuła, Adam Organista; muzyka: zespół pod dyrekcją Włodzimierza Kukawskiego
Historia o kamieniu nieszczęścia, którego diabli porzucili niegdyś w okolicach Sławinka. Od tego czasu przez wieki całe sieje wokół siebie spustoszenie, karząc każdego, kto go dotknie. Spektakl na podstawie tekstu Marcina Wrońskiego opowiada o zgubnym wpływie kamienia na herszta ferajny Antka w okresie międzywojnia, kiedy to Lublinem rządziły barwne grupy rzezimieszków.

8 września, godz. 19.00: ZURA
DJ-skie sety Zury to zwykle surowa i niebanalna selekcja archiwalnych nagrań z winyli w oldschoolowym miksie. Razem z kolektywem Soul Service od 2005 r. promuje muzykę funk/soul/jazz, psychodelię lat 60. i tropikalne rytmy. Na jego ostatniej ep Zura zmiksował dużą ilość krótkich sampli wyciągniętych z jego prywatnej kolekcji winyli, trochę jazzowych partii perkusyjnych z dźwiękami nagranymi na klawiszach. Całość nawiązuje brzmieniowo i klimatycznie do filmowych soundtracków sprzed lat oraz psy-funku. Projekt na żywo to energetyczna podróż po wielu wspomnianych już gatunkach.

9 września, godz. 19.00: Golden & Live Band
Golden to producent muzyczny obecny na scenie od 2003 r. Obecnie tworzy utwory z pogranicza chilloutu, trip-hopu i elektroniki. Live act ze znaczącym wsparciem zdolnych, muzycznych przyjaciół z Lublina tworzy klimat lekkich, elektronicznych brzmień ubranych w energię żywych instrumentów.


Zobacz również

FreshMail.pl