9. Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej

W roku Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich zapraszamy do specjalnej edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego. Ukazując nowoczesne spojrzenie na  patriotyzm, podczas tegorocznej edycji zachęcamy do artystycznej rozmowy o małej ojczyźnie.

  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, studentów oraz dorosłych mieszkańców miasta Lublin oraz województwa lubelskiego.
Konkurs składa się z dwóch Turniejów: Poezji i Prozy oraz Turnieju Pieśni.
Uczestnicy proszeni są o przygotowanie dwóch utworów, z których minimum jeden będzie opowiadał o Lublinie lub poruszał temat „moje miasto”. Zachęcamy do poszukiwań w obrębie literatury współczesnej, do wyboru wierszy, tekstów prozatorskich i utworów muzycznych, które rzadko pojawiają się na akademiach i uroczystościach.
Wskazani przez Jury laureaci wystąpią w Koncercie Galowym, który odbędzie się 12 listopada 2017 r. w ramach lubelskich obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

HARMONOGRAM PREZENTACJI:

Turniej Poezji i Prozy – 24-25.10.2017 – zobacz szczegółowy harmonogram
Turniej Pieśni  – 27-29.10.2017 – Sala Widowiskowa
Koncert Galowy – 12.11.2017 – Sala Operowa, Centrum Spotkania Kultur

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

Prawidłowo wypełnione karty zgłoszenia (tytuł utworu, autor tekstu, autor muzyki, dane do kontaktu i inne) należy dostarczyć osobiście, listownie bądź drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 października 2017 r. na adres e-mail: edukacja@ck.lublin.pl
Karty niewypełnione w całości nie będą uwzględniane.

Pobierz Kartę zgłoszenia

Zobacz Regulamin


Zobacz również

10 lat Lubelskiego Salonu Artystycznego

12.10.2017
W ramach jubileuszu działalności zapraszamy na spektakl, recital i spotkanie, które w listopadzie odbędą się w Centrum Kultury. Bilety dostępne są w kasie Centrum Kultury i serwisie tiketto.pl.

Batsheva Dance Company w Lublinie: dodatkowy pokaz spektaklu „Venezuela”

20.09.2017
W związku z dużym zainteresowaniem widzów zapraszamy na dodatkowy pokaz 20 listopada o godz. 19.00. Ruszyła także sprzedaż biletów w serwisie tiketto.pl.

Konfrontacje Teatralne: poCeKalnia dla dzieci

28.09.2017
To propozycja dla rodziców, którzy podczas festiwalowych spektakli potrzebują opieki nad swoimi pociechami.

Recenzja dla Andrzeja

02.10.2017
Weź udział w Konkursie na Recenzję Lubelskiego Wydarzenia Artystycznego im. Redaktora Andrzeja Molika i dołącz do grona recenzentów ZOOM'a.

FreshMail.pl