Warsztaty recytatorskie z Mistrzami Słowa

 

Pracownia Słowa Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w cyklu warsztatów recytatorskich, prowadzonych przez Mateusza Nowaka i Patryka Pawelca – lubelskich Mistrzów Słowa, recytacji i monodramu.

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych sztuką żywego słowa i prezentacją sceniczną. Zapraszamy osoby uczestniczące w konkursach i przeglądach oraz instruktorów i nauczycieli. Istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczym spotkaniu.

Mateusz Nowak – z wykształcenia polonista i logopeda, z zamiłowania recytator, monodramista i pedagog kultury żywego słowa. Utytułowany w licznych konkursach recytatorskich. W ostatnich latach znany przede wszystkim ze znakomitych realizacji teatru jednego aktora „Teatralność”, „Od przodu i do tyłu”, „Żertwa”, które grywane w Polsce i za granicą wzbudziły zachwyt publiczności i profesjonalnych jurorów.

Patryk Pawelec – z wykształcenia animator kultury, z zamiłowania popularyzator słowa. Zdobywca Grand Prix finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Grand Prix XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa. Twórca i wykonawca monodramu „Tam i z powrotem”. Instruktor recytacji i teatru, juror.

Warsztaty obejmują 3 spotkania w terminie 30.01-20.02.2018.

HARMONOGRAM:

 • 30.01 (wtorek), godz. 11.00 – 15.00, Sala Czarna, prowadzenie: Mateusz Nowak
  – dobór repertuaru i adaptacja tekstu – kierunki poszukiwań tekstów do prezentacji scenicznej,
  – obróbka tekstu dla potrzeb recytatora
 • 09.02 (piątek), godz. 11:00 – 15:00, Sala Czarna, prowadzenie: Patryk Pawelec
  – interpretacja tekstu – wydobycie ekspresji i użycie różnych środków wyrazu w wykonywanych tekstach,
  – praca z ciałem,
  – ćwiczenia parateatralne z nauczonym wcześniej tekstem
 • 20.02 (wtorek), godz. 16:30 – 20:30, Sala Czarna, prowadzenie: Mateusz Nowak, Patryk Pawelec
  – technika mówienia i wyrazistość mowy – ćwiczenia specjalistyczne,
  – warunki prawidłowej rozgrzewki głosowej, praca głosem,
  – praca z tekstem poetyckim – specyfika prezentacji wierszy, dobór środków prezentacji scenicznej

Zapisy przyjmujemy pod adresem e-mail: pracowniaslowa@ck.lublin.pl do 23 stycznia.
Koszt uczestnictwa: 15 zł – pojedyncze zajęcia, 35 zł – karnet (3 spotkania), płatność najpóźniej w dniu pierwszego spotkania.

Wpłaty na konto Centrum Kultury w Lublinie z dopiskiem „Warsztaty recytatorskie – cykl” lub „Warsztaty recytatorskie – data spotkania” – nr konta 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 lub w kasie Centrum Kultury w Lublinie.

Opisy poszczególnych warsztatów znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.


Zobacz również

Warsztaty taneczne GaGa

10.01.2018
Zapraszamy do udziału w warsztatach tanecznych GaGa, prowadzonych przez Adi Weinberg-Prejna - certyfikowaną nauczycielkę GaGa.

Trwa nabór zgłoszeń do konkursów recytatorskich

15.01.2018
13 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ukraińskiej: Turniej Wojewódzki; Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa - informacje, zgłoszenia, regulamin

Kompozycja pamięci

22.01.2018
Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty z Maciejem Kuźmińskim. Uczestnicy poznają metodę kompozycji, którą wykorzystał podczas pracy nad spektaklem Archipelag.

Recenzja dla Andrzeja

02.01.2018
Weź udział w Konkursie na Recenzję Lubelskiego Wydarzenia Artystycznego im. Redaktora Andrzeja Molika i dołącz do grona recenzentów ZOOM'a.

FreshMail.pl