Spektakle Konfrontacji Teatralnych na Impulse Theater Festival

„Oratorium” niemieckiego kolektywu She She Pop i „Mothers of Steel” Agaty Siniarskiej i Mădăliny Dan, spektakle koprodukowane przez Konfrontacje Teatralne, zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Impulse Theater Festival (Mülheim an der Ruhr, 13- 24 czerwca)

Lubelska publiczność mogła zobaczyć „Mothers of Steel” podczas 20. Konfrontacji Teatralnych, a „Oratorium” otworzyło zeszłoroczną edycję festiwalu.”Mothers of Steel” porusza zagadnienia płaczu w sytuacji performatywnej – fenomenologię łez i jej powiązania z pamięcią, historią, śmiercią, szczęściem czy niewinnością. Stawia pytania o mechanizmy społeczne i kulturowe związane z tym, co publiczne i prywatne; bada jakie emocje manifestują się w różnych sytuacjach i dlaczego decydujemy się wyrazić je publicznie.
„Oratorium” She She Pop naświetla skomplikowane relacje mieszczańskiej publiczności, własności i demokratyczne sposoby rozdzielania władzy. Wspólnie z lokalnym chórem i jego publicznością She She Pop toczy rozmowę na temat własności, by sprawdzić, co o niej myślimy, o jej dystrybucji i związanych z nią problemach.

Impulse Theater Festiwal – czytaj więcej


Zobacz również

Spotkanie z Colleen Thomas-Young

23.02.2018
Artystka w marcu odbywa w Centrum Kultury rezydencję artystyczną, pracując nad spektaklem, którego premierę zobaczymy w listopadzie podczas 22. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Marzec = Teatr

28.02.2018
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was z tej okazji.

10. Lublin Jazz Festiwal – zobacz pełny program

07.03.2018
Podczas 10. edycji festiwalu zagra Marc Ribot ze swoim zespołem Ceramic Dog. Usłyszymy także Billa Evansa, który występem w Lublinie otworzy swoją europejską trasę koncertową.

Kinojady Start

27.02.2018
Kinoteatr Projekt rozpoczyna tegoroczny cykl warsztatów filmowych.

FreshMail.pl