Spektakle Konfrontacji Teatralnych na Impulse Theater Festival

„Oratorium” niemieckiego kolektywu She She Pop i „Mothers of Steel” Agaty Siniarskiej i Mădăliny Dan, spektakle koprodukowane przez Konfrontacje Teatralne, zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Impulse Theater Festival (Mülheim an der Ruhr, 13- 24 czerwca)

Lubelska publiczność mogła zobaczyć „Mothers of Steel” podczas 20. Konfrontacji Teatralnych, a „Oratorium” otworzyło zeszłoroczną edycję festiwalu.”Mothers of Steel” porusza zagadnienia płaczu w sytuacji performatywnej – fenomenologię łez i jej powiązania z pamięcią, historią, śmiercią, szczęściem czy niewinnością. Stawia pytania o mechanizmy społeczne i kulturowe związane z tym, co publiczne i prywatne; bada jakie emocje manifestują się w różnych sytuacjach i dlaczego decydujemy się wyrazić je publicznie.
„Oratorium” She She Pop naświetla skomplikowane relacje mieszczańskiej publiczności, własności i demokratyczne sposoby rozdzielania władzy. Wspólnie z lokalnym chórem i jego publicznością She She Pop toczy rozmowę na temat własności, by sprawdzić, co o niej myślimy, o jej dystrybucji i związanych z nią problemach.

Impulse Theater Festiwal – czytaj więcej


Zobacz również

FreshMail.pl