Życie i śmierć – wystawa prac Anny i Ireny Nawrot w BWA Kielce

Wystawa „Życie i śmierć” to trzecia wspólna prezentacja artystek. Po ponad trzydziestu latach prezentują wspólnie swoje ostatnie realizacje w Galerii BWA w Kielcach.

Tytuł wystawy odnosi się do stałego, wspólnego wątku ich twórczości – czasu, widzianego z perspektywy kobiecej. U Anny Nawrot kobiecość artykułowana jest jako refleksja wobec klisz kulturowych, odnoszących się do postrzegania wizerunku współczesnej kobiety. U Ireny Nawrot owa kobiecość odwołuje się do własnej cielesności, osadzonej w jej biografii. Anna zszywa szydełkowe kwadraty i tworzy z nich abstrakcyjne, barwne kompozycje. Irena zaś zszywając fotografie buduje z nich monochromatyczne lub kolorowe mandale. Wystawie towarzyszy katalog z nowymi pracami artystek z 2018 roku, wydany przez BWA w Kielcach, dostępny podczas trwania wystawy.