Warsztaty/Wizualne

Przeczytać zdjęcie. Napisać zdjęcie.

Pracownia Fotografii w Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na spotkanie i warsztaty fotograficzne z Jackiem Dehnelem.

25 maja obędzie się spotkanie z Jackiem Dehnelem. Tematem spotkania będzie czytanie fotografii i próby ubrania tego doświadczenia w literacką formę.

Spotkanie z Jackiem Dehnelem „Przeczytać zdjęcie. Napisać zdjęcie” – czytaj więcej

Z kolei warsztaty poświęcone będą czytaniu fotografii i próby ubrania tego doświadczenia w literacką formę. Uczestnicy dowiedzą się jak szukać opowieści w zdjęciu i jak znajdować w sobie odwagę, by tę opowieść powołać do życia. Jak przechodzić od obrazu do tekstu i z powrotem.
Warsztaty odbędą się 26 maja od godz. 11.00 w Pracowni Latających Warsztatów Rękodzieła s. 257a, II p.
koszt warsztatów: 100 zł. Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 10 osób.

Zapisy przyjmujemy pod adresem e-mail: marcin.sudzinski@gmail.com

Wpłaty prosimy kierować na konto Centrum Kultury w Lublinie:
Pekao SA 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 W tytule wpłaty prosimy wpisać: „Napisać zdjęcie. Pracownia Fotografii”.

Jacek Dehnel – poeta, prozaik, tłumacz z angielskiego (Philip Larkin, George Szirtes, W.H. Auden) i rosyjskiego (Osip Mandelsztam), przekładał także pieśni do muzyki Astora Piazzoli. Laureat Nagrody Fundacji Kościelskich w 2005 roku oraz Paszportu Polityki za rok 2006. Jego debiutancki tom wierszy „Żywoty równoległe” ukazał się z pochwalnym tekstem autorstwa Czesława Miłosza umieszczonym na okładce. Prócz literatury uprawia również malarstwo i „sztukę życia” polegającą na kopiowaniu ubioru i zachowań dandysa (co można dostrzec na znajdujących się w internecie fotografiach).