Zapraszamy na Landart Festiwal

Świętowanie towarzyszyło człowiekowi od początków: jako szczególny dzień, wydarzenie, czy stan ducha, nadawało sens życiu jednostek i społeczności.

To czas budowania wspólnych wartości: pokoju, radości, zawieszenia gniewu i różnic. Tegoroczny Land Art Festiwal odwołuje się do tych pozytywnych skojarzeń, uwzględniając natury i jej procesy. Chcemy zwrócić uwagę współczesną rzeczywistość, w której świętowanie coraz częściej wiąże się z konsumpcją.

Zobacz program festiwalu

Projekty powstaną w dniach 4 – 14 lipca w urokliwej podlaskiej wsi Bubel Granna, część prac będziemy mogli też zobaczyć na terenie Zamku Biskupów Łuckich w Janowie Podlaskim. Spacer wernisażowy z udziałem artystów i zaproszonych gości odbędzie się 14 lipca. Dla najmłodszych mieszkańców okolicznych wsi i miasteczek organizatorzy przygotowali Mały Land Art –  cykl zajęć warsztatowych.W programie festiwalu znalazł się też koncert Marka Dyjaka i zespołu „Z lasu” oraz Męskiego Chóru Wokalnego  „Kairos”

Wśród zaproszonych artystów są m.in:
Marcin Berdyszak, Katsuhiko Azuma, Leszek Mądzik, François Monnet, Bettina Bereś, Marco Nones, Andrzej Świetlik, Noa Biran i Roy Talmon.
kuratorzy : Barbara Luszawska, Jarosław Koziara


Zobacz również

Koncerty „Drogi wolności” i „Siła kobiet” z okazji 100-lecia niepodległości

11.07.2018
W ramach obchodów 100-lecia niepodległosci zapraszamy na rodzinne pikniki w dzielnicach Lublina oraz specjalny koncert "Siła Kobiet", podczas którego zaśpiewają Brodka, Nosowska, Kayah oraz Paulina Przybysz.

Koncert Laureatów 40. edycji Sceny Młodych

20.06.2018
Poznaliśmy Laureatów 40. edycji Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego Scena Młodych.

Trwa nabór filmów do Splat!FilmFest

09.07.2018
20 sierpnia kończy się nabór zgłoszeń do 4 edycji międzynarodowego festiwalu kina grozy i kina gatunkowego Splat!FilmFest. To największy festiwal kina gatunkowego i kina grozy w Polsce. Jego misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego.

Lato na placu Litewskim

25.06.2018
Ideą projektu w przestrzeni placu Litewskiego jest zaangażowanie mieszkańców miasta w uczestnictwo w kulturze, edukacja kulturalna oraz budowanie wspólnoty Lublinian. W ramach projektu w letnie weekendy zapraszamy na spektakle teatralne, spektakle improwizacji teatralnej, czy akcje animacyjne dla dzieci.

FreshMail.pl