Provisorium. Nieregularny dziennik z podróży

Książka Jacka Brzezińskiego jest zbiorem wspomnień z zagranicznych podróży Teatru Provisorium.

Autor zebrał swoje zapiski, wspomnienia, choć mocno nieregularne i czasem poszarpane, które tworzą historie zagranicznych podróży Provisorium. Książka stanowi także ciekawy kontekst dla przemian kulturowych i politycznych w latach 1979-2012.

autor: Jacek Brzeziński
redakcja, korekta: Anna Marszał
Współpraca redakcyjna: Piotr Pękala
koordynacja projektu: Barbara Sawicka
wydawca: Centrum Kultury w Lublinie / Konfrontacje Teatralne

Książka dostępna w kasie Centrum Kultury w cenie 39 zł.

Wydawcą książki jest Centrum Kultury w Lublinie, instytucja, która od kilku lat w ramach merytorycznej działalności wydaje wartościowe publikacje. Na rynku ukazały się:

– nowy przekład „Braci Karamazow“ w tłumaczeniu Cezarego Wodzińskigo – książka i płyta DVD z rejestracją telewizyjną spektaklu teatralnego;
– „Próby z Dostojewskim i inne wykłady lubelskie“ Cezarego Wodzińskiego pod red. Piotra Augustyniaka i Piotra Pękali;
– Dragan Klaic „Gra w nowych dekoracjach. Teatr publiczny pomiędzy rynkiem a demokracją”;
– Bojana Kunst „Artysta w pracy. O pokrewieństwach sztuki i kapitalizmu”;
– „Odzyskiwanie tego, co oczywiste. O instytucji festiwalu“ praca zbiorowa pod red. Marty Keil
– Janusz Palikot „Nic-nic. Ontologia na marginesach Leśmiana”.