Edukacja/Warsztaty

Warsztaty z Mistrzami Słowa

Pracownia Słowa Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na zajęcia teoretyczno-praktyczne „Warsztaty z Mistrzami Słowa”, przeznaczonych dla recytatorów, instruktorów teatralnych, pasjonatów literatury i teatru.

W pierwszej kolejności zastanowimy się jak rozpocząć pracę z recytatorem oraz jaką rolę pełni instruktor w amatorskim ruchu artystycznym. Kolejne zajęcia przeznaczone będą dla instruktorów kontynuujących pracę z recytatorami i zostaną podzielone na 2 części: pracę z tekstem prozatorskim oraz pracę z tekstami poetyckimi. Warsztaty poprowadzi Patryk Pawelec.

Patryk Pawelec – animator kultury, utytułowany recytator i monodramista – m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Grand Prix XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa, instruktor żywego słowa Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

PROGRAM WARSZTATÓW:

• Jak zacząć pracę z recytatorem – 24.01 (piątek), godz. 17:00, Sala Czarna / 25.01 (sobota), godz. 10:30, Sala Czarna
    – rola instruktora w amatorskim ruchu artystycznym,
    – omówienie narzędzi jakimi dysponuje instruktor i perspektywy jego rozwoju,
    – wymiana doświadczeń poprzez giełdę pomysłów,
    – poszukiwanie repertuaru, organizacja i uczestnictwo w konkursach i festiwalach,
    – konsultacje indywidualne.

Zapisy pod adresem e-mail: pracowniaslowa@ck.localhost do 17 stycznia 2020.
Koszt uczestnictwa: 30 zł, płatne w kasie Centrum Kultury najpóźniej w dniu pierwszego spotkania.

• Poezja i proza – warsztaty dla instruktorów kontynuujących pracę z recytatorami – 31.01 (piątek), godz. 17.00, Sala Czarna / 1.02 (sobota), godz. 10:30, Sala Czarna
    – adaptacja tekstów prozatorskich, poetyckich i prozy do prezentacji scenicznej,
    – interpretacja poezji,
    – środki wyrazu scenicznego.

Zapisy pod adresem e-mail: pracowniaslowa@ck.localhost do 24 stycznia 2020.