Majowe wydanie ZOOM’a już w Internecie

Ze względu na zawieszenie działalności instytucji kulturalnych wywołanych epidemią koronawirusa majowy numer Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM jest dostępny tylko w wersji internetowej.

Gdy miesiąc temu przygotowywaliśmy pierwszego, pandemicznego ZOOM-a, mieliśmy poczucie, że jesteśmy zawieszeni w próżni. Niemal z dnia na dzień, prawie cała Polska zaciągnęła hamulec ręczny i wykonała awaryjne hamowanie. I choć takiego rozwoju wypadków należało się spodziewać – szczególnie patrząc na sytuację we Włoszech czy Hiszpanii – to jednak sytuacja izolacji nas trochę zaskoczyła.(…)

Po chwilowym wybuchu popularności sztuki w Internecie, ta metoda kontaktu artysty z widzem zaczyna się wypalać. (…) Wyraźnie widać, że odbiorca kultury chce z nią obcować „twarzą w twarz”, Internet i inne media przestają wystarczać. Jak na razie, jeśli nie nastąpi cud i wirus sam się nie wycofa, szanse na takie spotkanie w teatrze czy galerii są niewielkie. Na usta ciśnie się cytat z Dziadów: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
W tym numerze ZOOM-a szukamy odpowiedzi na powyższe pytanie.(…)

– Miłosz Zieliński, redaktor naczelny ZOOMa

Wydanie internetowe (issu)

Pobierz nowy numer (PDF)

Udanej lektury!


Zobacz również

Bądź online z Centrum Kultury!

20.05.2020
Zawiesiliśmy swoją działalność programową, ale wciąż jesteśmy z Wami online. Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Was na najbliższe dni.

Raport z badań publiczności 23. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca

27.04.2020
Przy okazji Międzynarodowego Dnia Tańca publikujemy raport z badań publiczności 23. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Lalka od baroku do dziś

28.04.2020
Ostatnim razem Latające Warsztaty Rękodzieła przygotowały dla Was instrukcję szycia lalki. Dziś trochę historii – Katarzyna Hołda wybrała i opisała kilka wyjątkowych lalek, od baroku do dziś.

Jaki będzie powrót do przyszłości kultury? Czekamy na twoją opinię!

29.04.2020
Po zniesieniu ograniczeń związanych z uczestniczeniem w kulturze chcemy powrócić z jak najlepszą, dopasowaną do Państwa potrzeb ofertą - oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dlatego postanowiliśmy zapytać o Państwa obawy i potrzeby w krótkiej ankiecie.

FreshMail.pl