Przestrzenie Sztuki: Teatralny weekend

W dniach 17-20 września 2020 r. pokażemy w centrum Lublina kilkanaście spektakli w ramach programu teatralnego weekendu Przestrzenie Sztuki – Teatr.

Program teatralnego weekendu powstał dla publiczności teatralnej, która w czasie izolacji została pozbawiona kontaktu na żywo ze spektaklami i artystami.

Przygotowaliśmy propozycje skierowane do różnych odbiorców: koneserów teatru, do rodzin, młodzieży i seniorów.
Teatr Muzyczny wstawi „the best off” ze swojego repertuaru; Teatr Andersena pokaże dwa niezwykle widowiskowe spektakle dla dzieci, zaś Centrum Kultury zaprezentuje muzyczne widowisko o Leonardzie Cohenie oraz „Złego” – legendarny spektakl z historią Lublina w tle. W programie znalazło się także kilka przedstawień dla dzieci i rodzin w premierowej formule teatru witrynowego oraz nowy projekt studentów UMCS. Ważnym punktem programu będzie prezentacja zapisu wideo spektaklu „Dziady” zrealizowanego we współpracy z Brzeskim Teatrem Dramatu z Białorusi.

Przestrzenie Sztuki: Teatralny weekend – zobacz pełny program

Wszystko to w ramach Przestrzeni Sztuki – nowatorskiego programu Ministerstwa Kultury, skierowanego do miłośników i twórców teatralnych i rozwijanego pod opieką Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Idea projektu opiera się na wsparciu już istniejących ośrodków kultury, które mają stać się ogólnopolskimi, interdyscyplinarnymi centrami. Program opiera się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym.

Przestrzenie Sztuki – czytaj więcej


Zobacz również

Forum Konfrontacji Teatralnych: Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza: Kultura a biznes

10.10.2020
To cykl filmów w których wybitni humaniści, ludzie nauki i kultury, rozmawiać będą z liderami świata biznesu na temat dróg wyjścia z kryzysu, który okazał się być „wspólnym problemem” tych — pozornie odległych od siebie — sektorów: działalności gospodarczej i instytucji kultury.

Ruszamy z niezwykłym projektem artystycznym o charakterze modowym!

08.10.2020
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry” rusza z nowym projektem artystycznym o charakterze modowym. Podziel się swoją opinią i zostań jego współautorem/ką.

FreshMail.pl