Barbara Sawicka laureatką plebiscytu „Kobiety na Medal”

„Gazeta Wyborcza” już po raz dziewiąty wybrała „Kobiety na Medal”. Jedną z laureatek została Barbara Sawicka z biura Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne.

Barbara Sawicka od 25 lat pracuje w biurze Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne. Jest producentem festiwalu, stoi na czele biura organizacyjnego i odpowiada za budżet imprezy. Od 10 lat jest producentem wszystkich spektakli Teatru Provisorium. Wyprodukowała także spektakl „Sen o mieście” na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, który okazał się ogromnym sukcesem. Obejrzała go szeroka widownia m.in. we Wrocławiu i Lublinie.

Ponadto Barbara Sawicka odpowiada za większość publikacji w Centrum Kultury w Lublinie. Znaczące tytuły to m.in.: „Bracia Karamazow” Fiodora Dostojewskiego w tłumaczeniu Cezarego Wodzińskiego czy „Nic-nic. Ontologia na marginesach Leśmiana” Janusza Palikota. Ostatnio pracowała nad adaptacją „Czarodziejskiej góry” Tomasza Manna. Spektakl będzie współprodukcją Teatru Provisorium z Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawa. Jest też nauczycielem akademickim. Uczy przedmiotów z zakresu ekonomii, finansowania i organizacji produkcji medialnej na kierunku Produkcja medialna (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS).

Wśród nagrodzonych przez Gazetę Wyborczą kobiet znalazły się oddane wolontariuszki, kobiety odnoszące sukcesy w nauce, kreujące lubelską kulturę oraz nauczycielki, które świetnie poradziły sobie ze zmieniającą się rzeczywistością.

Gratulujemy!


Zobacz również

„Margules. Nieobecność” w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

14.03.2021
Spektakl Łukasza Witt-Michałowskiego został zakwalifikowany do pierwszego etapu konkursu.

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – trwają zgłoszenia do Turnieju Międzypowiatowego

15.03.2021
Trwają zgłoszenia do Turnieju Międzypowiatowego 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wesprzyj projekt „Słowem i węglem – baśnie z wyobraźni”

24.03.2021

FreshMail.pl