Dla Dzieci/Przestrzenie Sztuki/Taniec/Teatr/Warsztaty

TYdzień Dziecka w CK

W Centrum Kultury w Lublinie Dzień Dziecka świętować będziemy cały tydzień!

Zaczynamy od spektaklu „Fju! Fju!”, który powstał w nurcie teatru dla najnajmłodszych (theatre for the very young). To polisensoryczna zabawa zainspirowana światem ptaków i odgłosami jakie z siebie wydają. Dla małych bystrzaków przygotowaliśmy Turniej szachowy o Złote Kalesony. Wydarzenie to finał czteromiesięcznego cyklu warsztatów realizowanych w Pracowni Sztuczka.

Zapraszamy również na „Czuję inaczej!” czyli warsztaty sensoryczne dla rodziców i dzieci. W szczególności zapraszamy rodziny, które potrzebują wsparcia w obrębie integracji sensorycznej, nadpobudliwości psychoruchowej czy regulacji emocji. Zajęcia poprowadzi choreografka i tancerka – Izabela Chlewińska. Po wspólnej zabawie proponujemy odpoczynek w Pokoju wyciszeń. Znajdują się w nim obiekty sensoryczne, które stymulują układ nerwowy przez ruch i dotyk. Ruch i zabawa z obiektami pomagają w rozładowaniu napięcia i w regulacji emocji.

PROGRAM:

1 czerwca (środa)

godz. 17:00 – Fju!Fju! – spektakl polisensoryczny

2 czerwca (czwartek)

godz. 16:00 – Sztuczki szachowe – Turniej szachowy o Złote Kalesony

4 czerwca ( sobota)

godz. 11:00 – Czuję inaczej! – warsztaty sensoryczne dla rodziców i dzieci / 3-6 lat
godz. 13:00 – Czuję inaczej! – warsztaty sensoryczne dla rodziców i dzieci / 7-10 lat

5 czerwca ( niedziela)

7, 8 czerwca (wtorek, środa)

Instalacja sensoryczna Intibag – pokój wyciszeń
godz. 10:00-12:00 – dostępny dla rodzin / opiekunów z dziećmi do 3. roku życia
godz. 16:00-19:00 – dostępny dla rodzin / opiekunów od 4. roku życia

• Zdjęcie. Aktorzy znajdują się w parku. Są przebrani za kolorowe ptaki. Grają spektakl. Dzieci siedzą na trawie i oglądają sztukę.
  • Kolorowa fotografia. Na podłodze, wśród kolorowych poduszek bawią się dzieci i dorośli. Z przodu dziewczynką stoi na głowie w poduszce, rękami podpiera się o podłogę, ma wyprostowane nogi do góry. Obok niej mama rzuca w swoją córkę miękką poduszką.
  • Kolorowa fotografia, dominująca jest kolorystyka niebieska. W jasnej przestrzeni ułożone są obiekty podłużne i okrągłe. Pojedyńczo lub w stosie jeden na drugim. Obiekty przypominają poduszki.

Organizatorzy: Pracownia Sztuczka, Lubelski Teatr Tańca

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.