Pikniki rodzinne „Integracje”

W lipcowe i sierpniowe weekendy w 15 dzielnicach naszego miasta zagoszczą pikniki rodzinne.

Animacje, warsztaty, koncerty i spektakle w polskiej i ukraińskiej wersji językowej to zachęta do swobodnej zabawy dla dzieci, a zarazem kontakt ze sztuką dla osób, które znalazły schronienie przed wojną oraz dla samych mieszkańców.

  • Zdjęcie z konferencji prasowej. Grupa ludzi znajduje się w parku. Za nimi znajduje się totem z niebiesko-żółtego materiału.
  • Zdjęcie z konferencji prasowej. Grupa ludzi siedzi za stołem, przykrytym niebieskim obrusem. Na stole lezą mikrofony i dyktafony.
  • Zdjęcie z konferencji prasowej. Grupa ludzi znajduje się w parku. Za nimi znajduje się totem z niebiesko-żółtego materiału.
  • Zdjęcie z konferencji prasowej. Grupa ludzi siedzi za stołem, przykrytym niebieskim obrusem. Na stole lezą mikrofony i dyktafony.

Pikniki odbędą się na Czechowie, Czubach, Dziesiątej, Felinie, Kalinowszczyźnie, Konstantynowie, Ponikwodzie, Rurach, Sławinie, w Śródmieściu, na Tatarach, Węglinie, Wieniawie, Wrotkowie i w dzielnicy Za Cukrownią. Znajdują się tam szkoły z największą liczbą dzieci ukraińskich, które trafiły do naszego miasta w efekcie wybuchu wojny w ich kraju. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Care International, integracyjna oferta kulturalna trafi więc bezpośrednio do polskich i ukraińskich rodzin, które spędzają wakacje w mieście. Na konferencji prasowej poświęconej wydarzeniom głos zabrali:
– Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania,
– Wojciech Wilk, Prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej,
– Camille Davis, Care Internationa,
– Rafał Koziński, Dyrektor Centrum Kultury w Lublinie.

Pikniki rodzinne to część programu „Lato w mieście”. W Lublinie uczy się aktualnie blisko 2000 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, przybyłych do naszego miasta w wyniku wojny.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, całkowicie sfinansowany ze środków pochodzących z Fundacji PCPM, która na działania integracyjne przeznaczyła blisko 500 tys. zł.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl