Kinoteatr Projekt

Misją powstałego w 2001 roku Kinoteatru Projekt jest promocja ambitnego, wartościowego kina, tworzenie przestrzeni do dyskusji o filmie oraz wsparcie dla młodych filmowców – zwłaszcza tych, którzy chcieliby tworzyć filmy o wysokiej wartości artystycznej.
Kinoteatr Projekt organizuje liczne pokazy, przeglądy i prezentacje filmowe oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy Złote Mrówkojady. W 2014 r. rozpoczęło swą działalność Dyskusyjne Koło Filmowego „Benshi” (współprowadzonego przez filmoznawców Joannę Gładysz i Krystiana Drozda). Jest to jedyne koło filmowe w Lublinie, w którym zasadą jest, że cyklom filmowym zawsze towarzyszą dyskusje, stąd naszym zdaniem wynika zaangażowanie i stała obecność publiczności zainteresowanej filmem, jak i rozmawianiem o nim.

w-nowym-kinie-wyr
Kinoteatr Projekt przedstawia w Lublinie filmy największej na świecie platformy prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych – Future Shorts, a także repliki najbardziej wartościowych polskich festiwali kina niezależnego, takich jak: Euroshorts, Festiwal Filmów Jednominutowych, Animator czy Short Waves.

Odwiedź stronę Kinoteatru

Odwiedź stronę na Facebooku


FreshMail.pl