12. Festiwal Filmów Jednominutowych

18:00 – 2017-12-06 – Sala Kinowa – wstęp wolny

Podczas seansu zobaczymy kilkadziesiąt jednominutowych fabuł, dokumentów i filmów zakwalifikowanych do kategorii Forma tegorocznej edycji Festiwalu Filmów Jednominutowych.

Festiwal Filmów Jednominutowych jest polską edycją festiwalu „The One Minutes”, koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie (międzynarodowy ruch jednominutowych filmów). Festiwal promuje film jako jedną z form artystycznej ekspresji, kształtuje nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest do młodych twórców, osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości. Do tej pory pokazy zeszłorocznych edycji festiwalu dotarły do ponad 40 miast całej Polski. Poza granicami kraju jednominutówki zaprezentowane zostały na przeglądach m.in. w Czechach, Chorwacji, Słowacji, Niemczech, Holandii, Belgii, Chinach. Prace polskich autorów – w ramach międzynarodowej wystawy przygotowanej przez The One Minutes Foundation – pojawiły się m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Małe Mrówkojady 12 +

Lubelski Festiwal Filmowy

Dzika

Lubelski Festiwal Filmowy: Ania stara się być jak inni, ale jej nie wychodzi. Z nikim nie lubi spędzać czasu. W końcu spotyka kogoś dla siebie – dzikiego wilka.

Mother!

Najnowszy film reżysera „Requiem dla snu” i „Czarnego łabędzia”.

Człowiek z magicznym pudełkiem

Benshi: spotkania kinomanów, którzy cenią sobie możliwość rozmowy o filmie.
12. Festiwal Filmów Jednominutowych
18:00 wstęp wolny Film

FreshMail.pl