12. Lubelski Festiwal Filmowy

16:30 – 2018-11-10 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Ponad 160 filmów z 40 krajów, w tym 73 polskie, 3 europejskie i 2 światowe premiery. Blisko 60 wydarzeń, w tym warsztaty, koncerty, występ impro, stand up i escape room.

Na Lubelski Festiwal Filmowy zapraszamy od 3 do 10 listopada.

Od lat szukamy najciekawszych autorskich produkcji z całego świata, które chcemy zaprezentować lubelskiej publiczności. W tym roku pokażemy zarówno głośne tytuły nagradzane w Berlinie, Cannes, Karlowych Warach, czy Wenecji, oraz zupełne nowości.

67 filmów powalczy w 8 konkursach o statuetki Złotego Mrówkojada.
W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski i Roku Praw Kobiet przygotowaliśmy pokaz filmu „Cud nad Wisłą” z muzyką na żywo oraz zestaw filmów krótkometrażowych pt. „Świat kobiet”. Po raz pierwszy w Lublinie pokażemy „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka.
Przypomnimy również filmowe początki autorów „Cichej nocy” czy „Ataku paniki”.

Pokażemy, nieco już zapomniane, zagraniczne produkcje Andrzeja Wajdy – w tym jego japoński film „Nastazja”. Podczas poprzedzającego festiwal międzynarodowego maratonu tworzenia filmów – Kinojadów interdyscyplinarny zespół (filmowy, gamedeveloperzy) zrealizują m.in. gry VR, w które będziecie mogli zagrać na pokazie finałowym maratonu.


Zobacz pełny program festiwalu

Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
– Kinojady Power – międzynarodowy maraton realizacji filmowej, w którym weźmie udział kilkadziesiąt osób z całego świata – czytaj więcej
– Lublin Media – Lubelskie Spotkania Twórców Mediów – czytaj więcej
– Pokazy tematyczne: wyselekcjonowane filmy, które łączy określona tematyka. W tym roku będą to sekcje Nietypowe pary, Szalona młodość, Kobiety o kobietach, Szkoła życia, Miłość niejedno ma imię, Jak żyć?, Na progu dorosłości, Zakręcone historie, Rzeczywistość w obiektywie, Animowany świat, Na progu dorosłości, Matka w offie,  Zbliżenie na emigrację, Coś się kończy, coś się zaczyna i Świat w offie.
– Warsztaty festiwalowe – czytaj więcej

Zapraszamy także do Klubu Festiwalowego w piwnicach Centrum Kultury.


Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia


Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w lipcu:
wt-pt: 14:00-19:00
w pozostałe dni na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl
12. Lubelski Festiwal Filmowy
16:30 wstęp wolny FestiwalFilm

FreshMail.pl