Lublin Jazz Festiwal

Aga Derlak Trio

18:30 – 2017-04-22 – Sala Widowiskowa – bilet całodniowy: 80 zł

Laureaci Fryderyka 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku na scenie Sali Widowiskowej.

Zespół Aga Derlak Trio powstał w 2013 r. Wszyscy muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wykonują autorskie kompozycje, które są wypadkową licznych inspiracji oraz własnych doświadczeń muzycznych. Aga Derlak Trio zostało nagrodzone na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Są laureatami konkursu Jazz Juniors (2013), Przeglądu Zespołów Jazzowych z Gdyni (2013). W 2015 r. ukazała się ich debiutancka płyta „First Thought” sygnowaną przez słowacką wytwórnię Hevhetia. Płyta zebrała szereg pozytywnych recenzji w Polsce i za granicą – między innymi na łamach Jazz Forum, Jazz Press oraz brytyjskiego magazynu JazzWise. Wiosną 2017 r. ukaże się kolejny album zespołu.

W ramach koncertu na 9. Lublin Jazz Festiwalu zespół wystąpi z gościem specjalnym na perkusji, w składzie:

Aga Derlak – piano
Pianistka i kompozytorka. Kształciła się u mistrzów polskiej, jazzowej pianistyki: Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. To laureatka wielu prestiżowych nagród zdobywająca szerokie uznanie polskiej publiczności oraz środowiska jazzowego.

Łukasz Żyta – drums
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej . Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 r., biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation.
Współpracował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Davidem Doruzka, Garym Thomasem, Chris Cheek, Dino Saluzzi, David’em Murray’em, David’em Friedman’em, Bobby’m Watson’em i innymi. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 30 płyt.

Tymon Trąbczyński – double bass
Absolwent Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Uczył się u Zbigniewa Wegehaupta, Adama Cegielskego i Andrzeja Święsa. Studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu pod kierownictwem Michała Barańskiego. Zdobywca II miejsca na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie; finalista Czech Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdańskiego Sax Clubu i Azoty Jazz Contest. Z zespołem Zbigniew Namysłowski Super Band grał podczas dwóch edycji festiwalu Jazz Rally w Dusseldorfie. Występował m.in. na takich festiwalach jak Letny Hudobny HevHetia Festival w Koszycach i Bratysławie, Sopot Molo Jazz Festiwal i Brno Jazz. Laureat nagrody Swingującego Kruka w konkursie będącym częścią festiwalu Hot Spring Jazz w Częstochowie oraz zdobywca „Złotej Tarki” na Old Jazz Meetings 2016.

Ceny biletów
bilet całodniowy: 80 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Chris Potter Quartet

9 Lublin Jazz Festiwal: Chris Potter - jeden z najwybitniejszych saksofonistów swojej generacji wraz z zespołem.

Viktor Tóth Tercett

9 Lublin Jazz Festiwal: Utwory Viktor Tóth Tercett są zapisywane tak, by wywołać specyficzną energię w danym momencie, a to przejawia się w wybornym muzycznym widowisku.

Louis Moholo-Moholo „4 Blokes”

9 Lublin Jazz Festiwal: Jedna z przełomowych postaci sceny muzycznej ostatniego półwiecza wraz z zespołem zagra w Centrum Kultury

New Polish Jazztet

9 Lublin Jazz Festiwal: Międzynarodowy skład muzyków młodego pokolenia reinterpretuje album „Polish Jazz Quartet” z 1965 r.
Aga Derlak Trio
18:30 bilet całodniowy: 80 zł FestiwalMuzyka

FreshMail.pl