Akademia Odkryć Fotograficznych

11:00 – 2017-08-26 – Ogród Botaniczny, ul. Willowa 65 – wstęp wolny

Akademia Odkryć Fotograficznych zaprasza na kolejne niezwykłe spotkanie, które odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym UMCS (ul. Sławinkowska 3, wejście od ul. Willowej). Gościem sierpniowej Akademii będzie Joanna Stoga.

Program:
godz. 11.00 – 12.00: Co się kręci w Lublinie? – pokaz Natalii Wierzbickiej
godz. 12.00 – 12.15: przerwa na powąchanie kwiatków
od godz. 12:15: spotkanie z Joanną Stogą

Joanna Stoga – fotograf i rysownik, ukończyła Europejską Akademię Fotografii w Warszawie (dyplom w pracowni Izabeli Jaroszewskiej). Od 2014r członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W swojej pracy korzysta z różnego typu technik fotograficznych, jednak największą popularność przyniosły jej serie botaniczne, w szczególności te wykonane z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego. Wykorzystuje także aparaty typu Camera Obscura, szlachetne techniki fotograficzne, różnorodne techniki cyfrowe. Oprócz fotografii spore miejsce w jej dorobku zajmują grafiki tworzone wypracowanymi przez siebie metodami, łączącymi rysunek z innymi mediami. Fotografuje także życie kulturalne Wrocławia. W 2012 r. otrzymała Złoty Medal  Royal Photographic Society za najlepsze portfolio w konkursie IGPOTY w Londynie. W 2013 r. zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez The Georgia O’Keeffe Museum w Santa Fe w USA. Otrzymała również wyróżnienia w konkursach w Paryżu i Santa Barbara. Ma na koncie wiele publikacji oraz wystaw organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą.


Organizator:

Ogród Botaniczny UMCS
Akademia Odkryć Fotograficznych
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego

Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym, pragnących rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Na program comiesięcznych zajęć składają się wykłady połączone z autorskimi warsztatami lubelskich, polskich i zagranicznych fotografików oraz wykłady wybitnych teoretyków kultury zapraszanych przez organizatorów. Na naszych spotkaniach gościli między innymi: Witold Krassowki, Tadeusz Rolke, Chris Niedenthal, Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Maciek Nabrdalik, Andrzej Dragan, Krzysztof Miller, Maksymilian Rigamonti, Adam Pańczuk, Krzysztof Hejke, czy Wojciech Prażmowski. Chociaż projekt nie jest skierowany do osób początkujących, serdecznie zapraszamy też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Akademia Odkryć Fotograficznych
11:00 wstęp wolny EdukacjaSpotkanieWizualne

FreshMail.pl