Akademia Odkryć Fotograficznych

11:00 – 2018-01-13 – Kino CK – wstęp wolny

Podczas pierwszego w tym roku spotkania Akademii poznamy utytułowaną fotoreporterkę Agatę Grzybowską. Odwiedzi nas również założycielka agencji fotograficznej „EK PICTURES” Elżbieta Krassowska, a także fotograf Tomasz Sobczak.

PROGRAM:
11:00 – 12:00 Tomasz Sobczak: „Najwięcej nauczyłem się z porażek”
12:00 – 12:30 Otwarcie wystawy fotografii autorstwa Tomasza Sobczaka pt. „Geometria architektury”
12:30 – 14:30 Spotkanie z Agatą Grzybowską i Elżbietą Krassowską

Agata Grzybowska – fotoreporterka, absolwentka fotografii Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi. Od kilku lat związana jest zawodowo z „Gazetą Wyborczą”. Inicjatorka i współzałożycielka kolektywu fotograficznego inPRO, który działa na rzecz rozwoju fotografii prasowej i fotoreportażu. Prowadzi zajęcia z historii fotoreportażu na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Stypendystka programu Młoda Polska 2017 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka wielu konkursów fotograficznych (BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo, MediaTory, Amnesty International), autorka książki „9 bram, z powrotem ani jednej”.

Elżbieta Krassowska –  założycielka agencji fotograficznej EK PICTURES. Współpracuje z Network Photographers z Londynu. Od początku zainteresowana wyłącznie reportażem i poważnymi zagadnieniami społeczno-ekonomiczno-humanistycznymi. Jej agencja współpracuje z Grazią Neri, IPG, Contrasto, Focus, Magnum Photos i wieloma innymi agencjami o podobnym profilu z całego świata. Do 2012 roku, kiedy agencja została zamknięta, zorganizowała ponad 60 warsztatów, wystaw (m.in „Workers” autorstwa Sebastiao Salgado), a także dwanaście edycji World Press Photo, oraz Mexican Suitcase w kooperacji z ICP z NY. Od 2008 roku prowadzi fundację dedykowaną dokumentalistyce. W 2014 roku osiadła na wsi Lubelskiej. Prywatnie: mężatka, dwoje dorosłych dzieci, dwa psy, kucyk i dziewięć kóz (stado się powiększa)”.

Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym, pragnących rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.

Na program comiesięcznych zajęć składają się wykłady połączone z autorskimi warsztatami lubelskich, polskich i zagranicznych fotografików oraz wykłady wybitnych teoretyków kultury zapraszanych przez organizatorów. Na naszych spotkaniach gościli między innymi: Witold Krassowki, Tadeusz Rolke, Chris Niedenthal, Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Maciek Nabrdalik, Andrzej Dragan, Krzysztof Miller, Maksymilian Rigamonti, Adam Pańczuk, Krzysztof Hejke, czy Wojciech Prażmowski. Chociaż projekt nie jest skierowany do osób początkujących, serdecznie zapraszamy też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Akademia Odkryć Fotograficznych
11:00 wstęp wolny EdukacjaSpotkanieWizualne

FreshMail.pl