Akademia Odkryć Fotograficznych

11:00 – 2019-02-16 – Kino CK – wstęp wolny

Zapraszamy na kolejną Akademię Odkryć Fotograficznych. W roli Gościa Specjalnego styczniowego spotkania Akademii Odkryć Fotograficznych wystąpi Marta Zgierska.

Harmonogram spotkania:

11.00 – 12.00 – spotkanie z Marcinem Pietruszą
12.00 – 12.30 – prezentacja „Wystawy Dorocznej Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga”
12.30 – 14.30 – gość specjalny Marta Zgierska

Marta Zgierska – w swojej praktyce artystycznej zajmuje się problematyką pamięci, doświadczenia oraz pracą z ciałem. Jedyna polska laureatka prestiżowej nagrody Prix HSBC pour la Photographie przyznawanej od ponad 20 lat we Francji. W 2015 znalazła się na sporządzonej przez Lens Culture liście 50 najciekawszych fotografów młodego pokolenia na świecie. Laureatka wielu międzynarodowych nagród, nominowana do prestiżowych wyróżnień ING Unseen Talent Award oraz Foam Paul Huf Award. Autorka książki fotograficznej Post, opublikowanej nakładem wydawnictwa Actes Sud z Arles, za którą przyznano jej nagrodę PDN Photo Annual. Swoje prace wystawia regularnie w muzeach i galeriach w Polsce i za granicą.

Marcin Pietrusza – świadome uchwycenie chwili jest dla mnie najważniejsze, kiedy patrzę przez obiektyw aparatu. Fotografia to moja pasja. Całe moje życie, prywatne i zawodowe. Pierwszy aparat? Zenit TTL. Dostałem w prezencie od Ojca. 20 lat temu. Wtedy zaczęła się moja fotograficzna przygoda. Wolny czas? Poświęcam fotografii reportażowej, dzięki której mogę opowiadać świat.

Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym, pragnących rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.

Na program comiesięcznych zajęć składają się wykłady połączone z autorskimi warsztatami lubelskich, polskich i zagranicznych fotografików oraz wykłady wybitnych teoretyków kultury zapraszanych przez organizatorów. Na naszych spotkaniach gościli między innymi: Witold Krassowki, Tadeusz Rolke, Chris Niedenthal, Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Maciek Nabrdalik, Andrzej Dragan, Krzysztof Miller, Maksymilian Rigamonti, Adam Pańczuk, Krzysztof Hejke, czy Wojciech Prażmowski. Chociaż projekt nie jest skierowany do osób początkujących, serdecznie zapraszamy też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Akademia Odkryć Fotograficznych

FreshMail.pl