Akademia Odkryć Fotograficznych

11:00 – 2017-03-18 – Kino CK – wstęp wolny

W marcu gościem specjalnym Akademii będzie Wiktor Franko – utytułowany twórca zajmujący się fotografią mody.

Program spotkania:
godz. 11.00 – 11.30: „Dwa kolory: biały” – wynurzenia i zanurzenia Natalii Wierzbickiej
godz. 11.30 – 12.00: Młoda strzelba lubelskiej sceny fotograficznej – parę słów otuchy od Jakuba Bodysa
godz. 12.00 – 12.30: otwarcie wystawy Krzysztofa Murata pt. „Urodzony na wschodzie”
godz. 12.30 – 14.30: Wiktor Franko – spotkanie z artystą

Wiktor Franko urodził się w Kielcach w 1983 roku. Swoją pasję do tworzenia rozwijał w Londynie, gdzie zajmował się głównie fotografowaniem muzyków jazzowych. Specjalizuje się w fotografii artystycznej i komercyjnej. Ma na swoim koncie wiele publikacji oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jego prace ukazują się regularnie w czasopismach fotograficznych czy modowych w Polsce i na świecie. Publikował między innymi w magazynach Foto, Żurnal, iPress Magazine, Prism Magazine, Fashion World Magazine, Oppa Magazine, Cleptafire, Reykjavik Boulevard Magazine, Papercut Magazine oraz Prime Magazine. Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach fotograficznych. Jest autorem zdjęć promujących VIII i IX edycję Fashion Week Poland oraz plakatów konkursu dla projektantów mody Off Fashion. Współpracował z magazynem Charaktery, na którego okładkach znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia zdobią również okładki licznych książek oraz płyt polskich wykonawców.

Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym, pragnących rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Na program comiesięcznych zajęć składają się wykłady połączone z autorskimi warsztatami lubelskich, polskich i zagranicznych fotografików oraz wykłady wybitnych teoretyków kultury zapraszanych przez organizatorów. Na naszych spotkaniach gościli między innymi: Witold Krassowki, Tadeusz Rolke, Chris Niedenthal, Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Maciek Nabrdalik, Andrzej Dragan, Krzysztof Miller, Maksymilian Rigamonti, Adam Pańczuk, Krzysztof Hejke, czy Wojciech Prażmowski. Chociaż projekt nie jest skierowany do osób początkujących, serdecznie zapraszamy też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Akademia Odkryć Fotograficznych
11:00 wstęp wolny EdukacjaSpotkanieWizualne

FreshMail.pl