Akademia Odkryć Fotograficznych

11:00 – 2017-07-22 – Sala Czarna – wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie Akademii Odkryć Fotograficznych. Tym razem odwiedzi nas utytułowany portrecista i fotoreporter Mateusz Skwarczek.

Harmonogram:
godz. 11:00-12:00 – Zawisza Czarny wyzwań fotograficznych, człowiek instytucja, one and only: Łukasz Borkowski
godz. 12:00-12:30 – Wernisaż wystawy Katarzyny Sławińskiej „Codziennie Inaczej”
godz. 12:30-14:30 – Gość Specjalny Mateusz Skwarczek

Mateusz Skwarczek – urodzony w 1978 roku. Z wykształcenia magister sztuki. Od 2006 roku fotoreporter Gazety Wyborczej w Krakowie. Laureat Grand Press Photo 2011 (I miejsce w kategorii Wydarzenia za fotografię z osuwisk w Kłodnem), finalista w 2014 i 2015 roku, laureat w BZWBK Press Foto w 2015 (III miejsce w kat. Portret), laureat Grand Press Photo 2016 (II miejsce w kat. Portret sesyjny).

Wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Sławińskiej pt. „Codziennie inaczej”.

Zdjęcia z cyklu „Codziennie inaczej” to fotografia produktowa. Prace przedstawiają przedmioty codziennego użytku w sposób inny, surrealistyczny, nie do rozpoznania na „pierwszy rzut oka”. Fotografie nawiązują do prac M. Duchampa.

Katarzyna Sławińska – ukończyła studia dziennikarstwa oraz administracji. W 2015 roku obroniła dyplom na kierunku Fotografia w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Z zawodu jest likwidatorem szkód komunikacyjnych. W wolnych chwilach robi zdjęcia, szyje i czyta książki.

Cykl „Codziennie Inaczej” zrealizowany w ramach pracy dyplomowej w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania

Otwarcie wystawy: 22.07.2017. godz. 12:00, Hol przy Oratorium (parter), Centrum Kultury w Lublinie.

Organizatorzy:
Akademia Odkryć Fotograficznych
Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania
Pracownia Promocji Dziedzictwa Narodowego

Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym, pragnących rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Na program comiesięcznych zajęć składają się wykłady połączone z autorskimi warsztatami lubelskich, polskich i zagranicznych fotografików oraz wykłady wybitnych teoretyków kultury zapraszanych przez organizatorów. Na naszych spotkaniach gościli między innymi: Witold Krassowki, Tadeusz Rolke, Chris Niedenthal, Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Maciek Nabrdalik, Andrzej Dragan, Krzysztof Miller, Maksymilian Rigamonti, Adam Pańczuk, Krzysztof Hejke, czy Wojciech Prażmowski. Chociaż projekt nie jest skierowany do osób początkujących, serdecznie zapraszamy też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
pon. - pt. w godz. 12.00-17.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Akademia Odkryć Fotograficznych
11:00 wstęp wolny EdukacjaSpotkanieWizualne

FreshMail.pl