Festiwal Globtroterski "Dookoła Świata"

¡AMERYKA! Atlas z przepisami – spotkanie z Moniką Mądrą-Pawlak i Janem Pawlakiem

20:00 - 07.03.2020 - Sala Widowiskowa - 10/12 zł - więcej
Festiwal Globtroterski "Dookoła Świata"

20:00 - 07.03.2020 - 10/12 zł - więcej
Kup bilet

Kolorowa i smaczna opowieść o prawie rocznej podróży z 6-letnią Heleną i 3-letnim Czesiem, od południowych krańców Argentyny po Koło Podbiegunowe na Alasce: przez Urugwaj, Brazylię, Paragwaj, Chile, Boliwię, Peru, Ekwador, Kolumbię, Panamę, Kostarykę, Nikaraguę, Honduras, Salwador, Gwatemalę, Belize, Meksyk, Stany Zjednoczone i Kanadę.

Przejechali 80 000 km kolorowym autem na poznańskich rejestracjach, specjalnie przygotowanym i przetransportowanym na tę okazję do Urugwaju. Odwiedzili setki, jeśli nie tysiące knajpek, barów, domowych kuchni, topowych restauracji, a także plantacje kawy i kakao. Podczas tej podróży spotkali się m.in. z Alexem Atalą, jednym z najlepszych szefów kuchni na świecie, właścicielem restauracji D.O.M. w São Paulo. Odkryli bogaty smak amazońskich mrówek, rzadko spotykanych owoców, a także nieznane im wcześniej, często zaskakujące zastosowania różnych produktów. Ruszali w drogę prawie codziennie. Ich najdłuższy pobyt w jednym miejscu – 14 dni w Salwadorze – był przymusowy, bo spowodowany awarią samochodu… Ale i wtedy nie było nudno!

Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – podróżująca rodzina smakoszy, właściciele poznańskich kawiarni i restauracji Cafe La Ruina i Raj, autorzy albumów kulinarnych „Lubię” oraz „¡Ameryka! Atlas z przepisami”.

10/12 zł

Sala Widowiskowa