Lubelski Festiwal Filmowy

Animowany świat

16:30 – 2018-11-10 – Sala Widowiskowa – Wstęp wolny

Rutyna, reż. Fokke Mars (Holandia) 2017, 5 min
Bohater wyrywa się ze świata rutyny do świata marzeń, gdzie żyją giganty większe od wieżowców, drzewa rosną do góry korzeniami, a prawa fizyki nie mają zastosowania. Film nagrodzony na Festiwalu Filmów Holenderskich.
Świat, który uleciał na grzbiecie krowy, reż. Wojciech A. Hoffmann (Polska) 2018, 7 min
W świecie o kolorze asfaltu auta pędzą przez wieś. Baba i Dziad żyją ogorzałym od spalin życiem. Krowa, pijąc brudną wodę o smaku jezdni oraz oddychając spalinami, staje się olbrzymia. Może swoją gigantycznością odmieni los małej społeczności?
Sześciany, reż. Xue En Ge (Singapur) 2017, 4 min
Porozumienie z innymi nie jest łatwe, szczególnie jeśli zamiast głowy ma się kostkę Rubika. Jednak warto próbować. Polska premiera.
Połączenie, reż. Robert Löbel (Niemcy) 2017, 8 min
Dwie postacie są połączone włosami. Każdy ruch i zmiana miejsca ma wpływ na drugą osobę. Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy i MFFA Animocje.
39 tygodni, 6 dni, reż. Joanna Kożuch, Boris Sima (Słowacja) 2017, 8 min
Eksperyment artystyczny, animowany dziennik i osobisty dokument przedstawiający autoportrety kobiety i mężczyzny, małżeństwa i współautorów, w ciągu 40 tygodni ciąży. Film prezentowany m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Chilli, reż. Martina Mikušová (Słowacja) 2016, 8 min
Film o agresji, pasji i niezrozumieniu w związku. Animacja inspirowana sztuką naiwną, fazą głębokiego snu i podświadomością. Film prezentowany m.in. na MFF w Trieście.
Morze, reż. Marharita Tsikhanovich (Białoruś) 2017, 4 min
Melancholijna i minimalistyczna narracja w formie animacji o ulotności bytu i lekkości czasu, o iluzji wolności i samotności małego człowieka w morzu życia. Film prezentowany m.in. na KLIK! Amsterdam i MFFA w Hiroszimie.
Panta Rhei, reż. Wouter Bongaerts (Belgia) 2018, 10 min
Introwertyczny biolog morski Stefaan ucieka z oceanu, podobnie jak badane przez niego wieloryby. Ale powodzie, cieknące krany i niekończący się deszcz wnikają w jego życie, a on nie umie powstrzymać wody… Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy.
Ćwir-ćwir, reż. Zhanna Bekmambetova (Rosja) 2018, 11 min – polska premiera
Życie ukazane jako chodzenie po linie. Gdy się boimy – tracimy równowagę. Gdy jesteśmy szczęśliwi – zapominamy, że nieostrożny krok może być niebezpieczny. Nagroda publiczności na Athens Animfest oraz nagroda dla najlepszej animacji na MFF w Szanghaju.
Tysiąc pocałunków, reż. Richard Goldgewicht (USA) 2018, 17 min – polska premiera
Historia żydowskiej pary rozdzielonej przez wojnę, oparta na autentycznej korespondencji bohaterów, opowiedziana z lekką nutką ironii i poezji. Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy.
Mnich, reż. Zharko Ivanov (Macedonia) 2018, 12 min – polska premiera
W małym klasztorze, z dala od cywilizacji, samotny młody mnich maluje freski świętych na ścianach. Pewnego słonecznego dnia, łowiąc ryby w małej łódce na środku jeziora, nagle słyszy głosy. Czy to kuszenie ma być sprawdzianem dla jego sumienia? Film nagrodzony na MFFA w Hiroszimie.

Ceny biletów
Wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Animowany świat
16:30 Wstęp wolny FestiwalFilm

FreshMail.pl