Splat! Nights

Anioł

19:00 – 2019-02-14 – Kino CK – 12 / 15 zł

Argentyński kandydat do Oscara 2019 – wyprodukowany przez Pedro Almodóvara i twórców „Dzikich historii”. Film oparty na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha, zwanego „Aniołem śmierci”.

Wibrujące rock’n’rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlitos o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona, natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni. Porywająca historia. Stylistyczny majstersztyk. Wizualna uczta.

Reżyser zainspirował się prawdziwą historią Carla Robledo Pucha. Zwany „Czarnym Aniołem” złodziej zabił jedenaście osób w 1971 i 1972 r. Robledo znajdował się pod wpływem obowiązującej w tamtym okresie teorii lombrozjańskiej. Opierała się ona na deterministycznej koncepcji prawa karnego, zakładającej, że każde ludzkie zachowanie (w tym przestępcze) jest warunkowane określonymi czynnikami, które nie są kontrolowane przez człowieka.

Premiera filmu odbyła się w ramach prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes.

Według tej teorii brzydota staje się motywem do popełniania przestępstw (urodzeni kryminaliści mają wyłupiaste oczy, ciemną skórę, haczykowate nosy, szerokie czoła i krzywe zęby).
Robledo był inny. Jego pochodzenie i sympatyczny wygląd okazały się doskonałymi czynnikami przeczącymi tradycyjnemu opisowi mordercy.
Z tej fascynującej mieszanki reżyser stworzył fikcyjną postać Carlita, różniącego się znacznie od prawdziwego „potwora” Robledo. Dziś, po ponad czterdziestu pięciu latach więzienia, Carlos Robledo Puch jest najdłużej przebywającym w zakładzie karnym więźniem w historii Argentyny.

reżyseria: Luis Ortega
obsada: Lorenzo Ferro, Chino Darín
kryminał, dramat, biograficzny / Argentyna, Hiszpania / 2018
czas trwania: 110 min

Splat!Nights to najważniejsze i najlepsze współczesne kino gatunkowe. To całoroczny cykl, będący częścią międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki i kina gatunkowego SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival.

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com

Zobacz również

Anioł
19:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl