Apostolis Anthimos Quartet

19:00 – 2019-02-21 – Sala Widowiskowa – 30 / 40 zł

Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów.

Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania, grywający na klawiszach. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion. Od 1971 roku jest członkiem SBB, jednej z wiodących polskich grup rockowych. We wczesnych latach 70-tych regularnie koncertował z Czesławem Niemenem, ikoną polskiej muzyki awangardowej. W latach osiemdziesiątych współpracował z Tomaszem Stańko, grając na na perkusji – zarówno na scenie jak i w studio (albumy: „C.O.C.X.”, „Lady Go”, „Chameleon”).

Podczas lat spędzonych w Grecji, Anthimos podróżował po świecie jako perkusista zespołu George’a Dalarasa. W 1994 r. wydał debiutancki solowy album „Days We Can’t Forget” (wśród zaproszonych muzycznych gości znaleźli się: Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard czy Sugar Blue). W tamtym okresie grywał także z Patem Methenym. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady występuje również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband oraz Etienne Mbappe (na co dzień muzycy zespołu Johna McLaughlina). Apostolis regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo z własnymi projektami.
W lutym 2018 roku ukazała się zupełnie nowa płyta zatytułowana „Parallel Worlds” na której Apostolis po latach znów gra w 100% na perkusji, ale na której słychać również jego gitarę w najlepszym wykonaniu.

„Apostolis Anthimos Miniatures” to nowy projekt, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. Ten nadzwyczajny kwartet to muzyka doskonała: nastrojowa i wyrafinowana, jednakże z pulsującym groove’m oraz energią. Słowem – Muzyka przez duże „M”. Dla koneserów i nowicjuszy.

skład:
Apostolis Anthimos – gitara i perkusja
Robert Szewczuga – gitara basowa
Piotr Matusik – klawisze
Olaf Węgier – saksofon

Ceny biletów
30 / 40 zł
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Apostolis Anthimos Quartet
19:00 30 / 40 zł Muzyka

FreshMail.pl