Artyści Lublina

12:00 – 2017-12-09 – Oratorium – wstęp wolny

Decyzję o realizacji tej wystawy przesądził, jak to często bywa – przypadek.
Tyle, że tym przypadkiem była przedwczesna śmierć jednego z moich kolegów, wybitnego lubelskiego artysty. Kilkakrotnie bowiem umawiana sesja zdjęciowa, z różnych, /teraz już nieistotnych powodów/ nigdy nie doszła do skutku. Ta sytuacja uświadomiła mi, że nie należy nigdy odkładać wcześniejszego pomysłu, a już szczególnie takiego gdzie fotografowany będzie człowiek. Stąd pewien pośpiech który towarzyszył niekiedy w trakcie pracy nad tym projektem i zapewne drobne błędy które z tego pośpiechu wynikły. Lecz pomimo tych niedociągnięć,zakładany cel został osiągnięty. Powstała kolekcja dwudziestu kilku fotografii, wizerunków moich przyjaciół, bo inaczej nie potrafię dzisiaj o nich mówić. Wiek,ani materia w jakiej każdy z nich pracuje, są tu bez znaczenia. Chciałem by wszyscy czuli się w trakcie pracy swobodnie, stąd większość zdjęć wykonałem w ich naturalnym otoczeniu / dom, pracownia / bądź z określonego powodu w plenerze, czy w oknie kolejowego wagonu. Starałem się, na ile było to możliwe, wprowadzać pewne akcenty lub rekwizyty charakterystyczne w bieżących lub wcześniejszych realizacjach każdego z tych artystów, albo unikałem ich wprowadzenia, świadomy, że mogły by zakłócić obraz. Powstała w moim negatywowym archiwum nowa, piękna kolekcja. Rodzaj osobistego pamiętnika. Uzupełnia ona wcześniej wykonane, już nieżyjących kolegów. Uznałem, że kilku z nich należy przypomnieć, stąd ich wizerunki na tej wystawie. Tym bardziej, że były to osobowości nietuzinkowe.

Dziękuję wszystkim fotografowanym za wykazaną cierpliwość.

Lucjan Demidowski


Wystawę zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Oni. Rosja w obiektywie niezależnych reporterów rosyjskich

Akademia Odkryć Fotograficznych: wernisaż wystawy fotografii

LAS Christmas – wernisaż

Zapraszamy do lasu wyhodowanego przez wyobraźnię ze wszystkiego tego, co niepotrzebne.

Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek – warsztaty

Punktem wyjścia dla niecodziennych warsztatów twórczych będzie najnowszy spektakl Teatru Czytelni Dramatu o pewnej Żyrafie.

Niech będzie pochwalony negatyw – Andrzej Różycki

Pracownia Fotografii w Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na spotkanie z Andrzejem Różyckim - fotografem, filmowcem zajmującym się teorią fotografii.
Artyści Lublina
12:00 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl