Galeria Biała

Bagnoza

12:00 – 2018-03-02 – Galeria Biała – wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę prac Urszuli Pieregończuk i Mariusza Libla. To cykl kilkunastu prac malarskich, które formalnie łączą obraz z typografią.

Tematyka wystawy porusza stale powracające w naszej kulturze pytania dotyczące fundamentów i założeń cywilizacji, cyklicznie domagające się nowej odpowiedzi wobec permanentnej zasady postępu. Wewnętrzne przeżycie jednostki konfrontuje się tu z nieuchronnymi przemianami świata, których jest świadkiem i uczestnikiem. To powieść o byciu i bycie, który szuka uzasadnienia siebie w skomplikowanym systemie, z jednej strony przez relatywizm prowadzący do chaosu, z drugiej przez ideologie wiodące nas do tyranii.

Towarzyszyć im będą wielkoformatowe murale wykonane na galeryjnych ścianach. Unia tych trzech elementów, czyli formy, treści i kontekstu pozwala na zaistnienie szczególnego rodzaju dzieła, w którym sens i jego nośnik, wzajemnie się dopełniając, poszerzają spektrum pola semantycznego. Część ekspozycji będzie ukazywała dokumentację procesu twórczego wspólnej pracy obojga artystów.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Galeria Biała
tel. 81 466 61 38
e-mail: biala@ck.lublin.pl
wystawa czynna do 2 marca 2018

Zobacz również

Bagnoza
12:00 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl