- neTTheatre -

Bieguny

19:00 – 2018-04-12 – Sala Widowiskowa – 15 / 20 / 25 zł

Na biegunie podobno co jakiś czas samotny pingwin odłącza się od stada i idzie w głąb lądu. Premedytacja i upór, z jakim samotnie udaje się na pewną śmierć, pozostają dla naukowców niezrozumiałe. Antarktyczna metaforyka dobrze oddaje straceńczy charakter romantycznych eskapad. Przetrwać może tylko ten, kto cały czas jest w ruchu.

„Zwichnięty Geniusz”, jak pisali o Norwidzie współcześni, któremu nie udało się wziąć udziału w ekspedycji na Biegun Północny, wymyka się z przytułku i wyrusza w samotną wyprawę przez lodową pustynię. Staje przed „drugim sobą” jak Hrabia Henryk z dramatu Krasińskiego i jak Kordian, pokonuje kolejne komnaty prowadzące do sypialni cara, by dotrzeć tam, gdzie jeszcze nie stanęła ludzka stopa.

„Pod-biegunowi! na dziejów-odłogu
Gdzie całe dnie
Niebo się zdaje przypominać Bogu:
Zimno i mnie!...”

Być może jak Konrad z „Wyzwolenia”, ale wpół zamarznięty, wyciągnie rękę „po święty ogień, który TAM płonie”…
Równocześnie w Zakładzie św. Kazimierza na peryferiach Paryża zakonnice segregują pozostałe po martwym już Norwidzie skrzynie pełne listów, wierszy i myśli.

scenariusz i rezyseria: Paweł Passini; asystent rezysera: Grzegorz Grecas; współpraca scenariuszowa: Paulina Tchurzewska; projekcje: Maria Porzyc; scenografia i kostiumy: Marta Gózdz; rezyseria swiatła: Damian Bakalarz; rezyseria dzwieku: Tomasz Kraskiewicz; obsada: Marta Bury, Jadwiga Domka, Paweł Janyst, Malwina Kajetanczyk, Klaudia Cygon, Jarosław Tomica; plakat: Michał Jadczak; organizacja produkcji: Łukasz Wójtowicz; asystent producenta: Anita Struk


 Spektakl powstał w koprodukcji Centrum Kultury w Lublinie z Teatrem Maska w Rzeszowie

Ceny biletów
15 / 20 / 25 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
neTTheatre
tel: 81 466 61 28
e-mail: nettheatre@gmail.com

Zobacz również

Bieguny
19:00 15 / 20 / 25 zł Teatr

FreshMail.pl