Teatr Provisorium / Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Biesy [ODWOŁANE]

19:00 – 2020-10-21 – Sala Widowiskowa – 40/50 zł

UWAGA! ZMIANY W PROGRAMIE

Ze względu na wprowadzone obostrzenia „żółtej strefy” – zmniejszenie widowni do 25% – spektakl „Biesy” odbędzie się w obu terminach, jednak nie wszyscy, którzy kupili bilet, będą mogli go zobaczyć. Podjęliśmy decyzję o anulacji wszystkich zakupionych biletów i uruchomienie raz jeszcze sprzedaży biletów na obie prezentacje. W naszej ocenie to jedyne uczciwe rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Zakupione przez Państwa bilety online na spektakl „Biesy” automatycznie zostaną anulowane, a pieniądze wrócą na Państwa konto bankowe. Osoby, które zakupiły bilety w kasie CK, proszone są o kontakt pod nr tel. 81 466 61 40 lub mailowo: kasa@ck.lublin.pl.

Ponowna sprzedaż biletów, zgodna z aktualnymi wymogami sanitarnymi, rozpocznie się w poniedziałek 19.10 od godz. 12:00. Uruchomimy dla Państwa sprzedaż online oraz sprzedaż stacjonarną w kasie Centrum Kultury w Lublinie. Tych z Państwa, którzy są zainteresowani obejrzeniem spektaklu, zapraszamy do ponownego zakupu biletu.

Za zmiany przepraszamy.

Skandale towarzyskie, popełnione w przeszłości zbrodnie, spiski polityczne i plany rewolucji – świat Dostojewskiego gęsty jest od emocji.

 

Pisarz wyprzedził swoją epokę i dziś przeglądamy się w jego arcydziele jak w krzywym zwierciadle. Szaleństwo tekstu, żarliwość dialogów pokazują świat pijany od idei. Spektakl w ślad za wieloznacznością utworów pisarza nie ocenia i nie wskazuje racji.

Przedstawienie powstało w koprodukcji Teatru Dramatycznego z Teatrem Provisorium, jednym z najważniejszych teatrów alternatywnych, który od zawsze poszukiwał inspiracji w wybitnych tekstach polskiej i światowej literatury.

Konfrontacje Teatralne, jesień dwa tysiące dwadzieścia. Czarno-białe zdjęciu pustej sceny teatralnej. Żółte napisy: „Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza”. Zdjęcia ze spektaklu, na nich napisy: „Teatr Provisorium, Teatr Miasta Stołecznego Warszawy „Biesy” reżyseria Janusz Opryński. 20 i 21 października 19:00, Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie. Bilety 40 i 50 złotych. Konfrontacje.pl ck.lublin.pl Świat Dostojewskiego gęsty od emocji. Konfrontacje Teatralne, jesień 2020.

Koprodukcja Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy i Teatru Provisorium
Współprodukcja z Centrum Kultury w Lublinie

adaptacja i reżyseria: Janusz Opryński; tłumaczenie: Tadeusz Zagórski; obsada: Sławomir Grzymkowski, Łukasz Lewandowski, Marcin Sztabiński, Maciej Wyczański, Anna Moskal, Mariusz Wojciechowski, Agnieszka Roszkowska, Adam Ferency, Martyna Kowalik, Agata Góral/Agata Rózycka, Jacek Brzeziński; muzyka: Rafał Rozmus; wizualizacje: Aleksander Janas; kostiumy: Katarzyna Stochalska; scenografia: Jerzy Rudzki; producent: Barbara Sawicka, Dorota Stochmalska, czas trwania: 130 min
Premiera: 13 grudnia 2019 r., Scena na Woli im. T. Łomnickiego w Warszawie

Ceny biletów
40/50 zł
Kasa Czynna:
od 20 października 2020 do odwołania
czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach 12:00-14:00 oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym
Kontakt z Biurem Obsługi i Organizacji Widza w kwestii programu lub zwrotu kosztów
zakupionych już biletów od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-17:00

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: konfrontacje.lublin@gmail.com
Podczas spektaklu wykorzystywane są wyroby tytoniowe

Zobacz również

Marcin Liber: Bezmatek

25. Konfrontacje Teatralne: Pod hasłem „I co teraz?” kryją się cztery premierowe postpandemiczne spektakle o nadziei.

Dionizos 360

25. Konfrontacje Teatralne: „Dionizos 360” to eksperymentalny spektakl zrealizowany kamerą 360’ na podstawie trzech tragedii: „Fenicjanek” i „Bachantek” Eurypidesa oraz „Błagalnic" Ajschylosa.

Jan Hussakowski: I co teraz?

25. Konfrontacje Teatralne: Pod hasłem „I co teraz?” kryją się cztery premierowe postpandemiczne spektakle o nadziei.
Biesy [ODWOŁANE]

FreshMail.pl