Konfrontacje

Bliskość

18:00 – 2018-03-17 – Kino CK – 12 / 15 zł

Film Kantemira Bałagowa – rosyjskiego reżysera młodego pokolenia, ucznia Aleksandra Sokurowa był objawieniem ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.

Opowieść osadzona jest na terenach północnego Kaukazu u schyłku lat 90. XX wieku. Ilana jest nieślubnym dzieckiem surowej matki, wychowanym przez troskliwego ojczyma. Z pozoru to szczęśliwa żydowska rodzina, jednak bohaterka do niej nie przystaje. Jej chłopak jest Kabardyjczykiem – oznacza to, że nie mogą się widywać, a ich związek nie zostanie zaakceptowany.

Ilana stara się wymknąć się ograniczeniom. Szuka wolności, która jednak nie jest możliwa do osiągnięcia. Elektryzujący, miejscami brutalny, momentami kontrowersyjny debiut 26-latka jest zwiastunem nowego, wyjątkowego filmowego talentu.

„Młody rosyjski reżyser dokonuje kilku bardzo ryzykownych i kontrowersyjnych analogii między sytuacją polityczną w rejonie Kaukazu, a życiem rodzinnym. Obok jego propozycji nie da się jednak przejść obojętnie – w najgorszym wypadku wzbudzi gniew i sprzeciw.(….) Bliskość jest tyglem, który w każdej chwili może wybuchnąć. Bliskość wcale nie musi oznaczać bycia razem. Bliskość nawet najbliższych osób może być największym koszmarem.”

Michał Piepiórka
Bliżej ekranu

reżyseria: Kantemir Bałagow
dramat / Rosja / 2017
czas trwania: 118 min

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
napisy w języku polskim i angielskim

Zobacz również

Uczciwy człowiek

Wstrząsający dramat o korupcji i niegodziwości irańskiego systemu.

Nie jestem czarownicą

Mroczna, osadzona w Zambii filmowa baśń, nagrodzona w Cannes kilkunastominutową owacją na stojąco.
Bliskość
18:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl