Splat!FilmFest

Blok filmów krótkometrażowych

15:00 – 2017-09-20 – Kino CK – wstęp wolny

PROGRAM:

 • A Father’s Day / reżyseria: Mat Johns / Wielka Brytania 2016 / fabuła / 10 min.
  „A Father’s Day” to świetnie zrealizowana krótka forma, która niczym nie ustępuje dużym produkcjom. Pod względem choćby charakteryzacji, realizacji czy scenariusza. Tym bardziej, że nie jest kolejną pełną klisz produkcją o zombie, która od pozostałych różni się głównie rokiem produkcji. Przeciwnie – to film, który zostaje w pamięci.
 • Birthday / reżyseria: Alberto Viavattene / Włochy / 2017 / fabuła / 15 min
  Jest noc. Opryskliwa pielęgniarka wałęsa się po domu opieki. Do pensji dorabia sprzedając narkomanom leki na receptę i okradając pacjentów. Jedynym, czego nienawidzi bardziej niż swojej pracy, są starzy ludzie. Po wejściu do pokoju nr 12, zajmowanego przez trzy siostry, odkrywa, że jedna z nich ma właśnie setne urodziny. A skoro tak, gdzieś musi być prezent.
 • Jadłowstręt / reżyseria: Katarzyna Babicz / Polska / 2017 / fabuła / 6 min
  Pod wpływem substancji na odchudzanie, młoda dziewczyna chora na anoreksję doświadcza omamów. Jej ciało zaczyna się zmieniać.
 • Less Than Human / reżyseria: Steffen Bang Lindholm / Dania / 2016 / animacja / 7 min
  Po wybuchu epidemii zombie, dzięki nowoczesnej kuracji, zainfekowani znowu stają się ludźmi. Jedyna pamiątka po uprzednim „żywocie”, to ich ciało, a raczej to, co z niego zostało. Poddani kwarantannie, zasiedlają swego rodzaju wyizolowane getta. Trwa to już pięć lat, a lobby organizacji humanitarnych, optujących za włączeniem zombie do społeczeństwa, jest coraz silniejsze. Uprzedzony dziennikarz wybiera się do getta, aby zrealizować propagandowy reportaż przedstawiający ich w złym świetle, jako niezdolnych do asymilacji.
 • Monster / reżyseria: Montana Hall / USA / 2016 / animacja / 5 min
  Pewna dziewczyna wraca sama nocą do domu. Będzie jednak musiała zmierzyć się z potworami czającymi się w ciemnościach.
 • Pan Charon / reżyseria: Mateusz Żegliński / Polska / 2016 / dokument / 12 min
  Grzegorz jest wałbrzyskim grabarzem. W jego życiu sacrum miesza się z profanum. Oto filmowy portret z elementami czarnej komedii, który przedstawia jeden dzień z pracy grabarza.
 • Jonatan / reżyseria: Oliwia Siem / Polska, Wielka Brytania / 2016 / fabuła / 16 min
  Dawid mieszka z pogrążona w depresji matką. Róża zazdrosna jest o dziewczynę syna. W jego życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kiedy Dawid znajduje fotografię uchylającą rąbek rodzinnej tajemnicy, ich życie wywraca się do góry nogami. Gdy po latach wypełzają duchy przeszłości, Roża sięga po pomoc lokalnej szeptuchy…
 • Poster Boy / reżyseria: Neil Monaghan / Wielka Brytania / 2016 / fabuła / 6 min
  Oliver to młody chłopak, który zaginął, o czym świadczą wszechobecne plakaty. Kiedy Jason, jeden z tych, którzy mają wszystko w poważaniu, rozwiesza swoje ogłoszenia, robi to przytwierdzając je do zdjęcia Olivera. Czyn może zgodny z prawem, jednak dość wątpliwy moralnie. Przyniesie on jednak swoje konsekwencje.
 • Pyotr 495 / reżyseria: Blake Mawson / Kanada, Niemcy / 2016 / fabuła / 16 min
  16-letni Piotr mieszka w Moskwie i spotyka się z chłopakami poznanymi w internecie. Pewnego dnia zostaje zwabiony przez skrajnie prawicową bojówkę, która znana jest ze swych brutalnych napaści na mniejszości seksualne. Tyle tylko, że Piotr ma pewien sekret. I nie jest to orientacja seksualna.
 • Ta zgrzybiała część starego mnie / reżyseria: Jakub Oleg Wojciechowski / Polska / 2017 / fabuła / 5 min
  Przechodzący na emeryturę wykładowca konfrontuje się z życiem bez pracy. Powoli przechodzi przez proces „grzybienia”…
 • łączny czas pokazu: 98 min

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com

Zobacz również

Blok filmów krótkometrażowych
15:00 wstęp wolny FestiwalFilm

FreshMail.pl