Blur / Close up

20:30 – 2017-12-10 – Sala Kinowa Galerii Labirynt – bezpłatne wejściówki

Gest celowego rozmazywania obrazu (ang. blur) jest obecny w tradycji europejskiego malarstwa już od czasów Leonarada da Vinci i jego techniki zmiękczania konturów (sfumato).

Jednak to dopiero wraz z praktyką Gerharda Richtera rozmyte powierzchnie i kształty stały się jednym z centralnych motywów zarówno figuratywnego, jak i abstrakcyjnego, malarstwa i fotografii (oraz post-fotografii) współczesnej. Artyści rozmazują obrazy intencjonalnie i na wiele różnych sposobów, aplikując różnorodne koncepty i strategie.

Niewyraźne płaszczyzny, zamazane kontury, mgliste wizerunki, bezkształtne motywy, nieokreślone stany między w(yob)rażeniem a rozpadem, chaotyczne akumulacje, nieustanny nadmiar jednocześnie ważnych i nie-ważnych detali, rozproszone wizje i znaczenia oraz zagadnienia koloru i kompozycji wysunięte na plan pierwszy – z wszystkim tym w pamięci wchodzimy do studia eksplorować możliwość „rozmazania” w kontekście (jakże materialnego i namacalnego) ciała i choreografii.

pomysł,kompozycja: Joanna Leśnierowska; wykonanie: Aleksandra Borys; scenografia & kostium: Michiel Keuper; światło: Joanna Leśnierowska (przy współpracy koncepcyjnej Jana Maertensa); realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski; trening głosu: Katarzyna Sitarz; oprawa graficzna: Michał Łuczak; produkcja: Joanna Leśnierowska;koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk; wsparcie: Wpzimmer Antwerp Oraz Visegrad Artist Residency Program For Performing Arts (VARP-PA);zdjęcia: © Jakub Wittchen

Ceny biletów
bezpłatne wejściówki
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Blur / Close up

28.11.2017
IX Maat Festival: Ciało narodowe
Blur / Close up
20:30 bezpłatne wejściówki FestiwalTaniecTeatr

FreshMail.pl