Board Mania

12:00 – 2017-01-29 – Oratorium, Piwnice Centrum Kultury – wstęp wolny

14-15 stycznia, godz. 12:00-20:00 : Weekend Wydawców i Projektantów
Zapraszamy na spotkanie z projektantami i wydawcami gier planszowych. Zaprezentują najnowsze tytuły i prototypy, a także znane i lubiane gry najlepszych polskich wydawnictw. Przed nami wspólna nauka, gra, mini-turnieje i konkursy z nagrodami. Będzie można również pobawić się urządzeniami „Mind Ball” od Let Me Out Lublin. W programie także prelekcja pt.: „Projektowanie gier planszowych w pigułce” Wioli Kijewskiej, Marcina Ropki i Adama Kwapińskiego oraz warsztaty projektowe.

 

16-20 stycznia; 23-27 stycznia
godz. 10.00-20.00: Games Room – wypożyczalnia gier (piwnice Centrum Kultury)
godz. 12:00-20:00: Board Mania Kids (Oratorium)
Cieszący się ogromną popularnością Games Room będzie działał w ciągu tygodnia, przez cały czas trwania festiwalu. Podczas tej edycji będziecie mogli korzystać z ogromnej biblioteki kilkuset znakomitych gier aż w dwóch miejscach. W sali Oratorium będzie mieścić się strefa „Board Mania Kids”, którą zaopiekuje się Fundacja Trach. W podziemiach będzie natomiast można zagrać w bardziej wymagające tytuły, przetestować nowości, czy też wziąć udział w turniejach. Nasza obsługa zadba zarówno o koneserów, jak i nowicjuszy w temacie gier planszowych i karcianych. Zasady są tłumaczone na bieżąco przez wykwalifikowane osoby, dzięki czemu możecie zasiąść do stołu bez konieczności wcześniejszego czytania instrukcji.


Wydarzenie Board Mania Kids zostało dofinansowane ze środków Miasta Lublin i odbywa się w ramach akcji Zima w mieście

20-22 stycznia, godz. 20:00-20:00: Analogowe Granie – 48 godzin z planszówkami!
To już XXV edycja Analogowego Grania. Z okazji jubileuszu zapraszamy do Centrum Kultury w Lublinie na maraton planszówkowy, który będzie trwał nieprzerwanie przez cały weekend. To sposób na oderwanie się od codziennych zajęć oraz komputera. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą chociaż na chwilę dać ponieść się własnej wyobraźni.

28-29 stycznia, godz. 12:00-20:00: Weekend Turniejowy
Szczegóły na temat poszczególnych gier turniejowych, zasad uczestnictwa i inne informacje będą dostępne na facebookowym fanpage’u, stronach wydawców oraz dedykowanych stronach wydarzeń. W systemie turniejowym będziecie mogli zagrać w: 7 cudów świata (Rebel), Cthulhu Światy (Baldar), Vudu (Black Monk), Osadnicy: Narodziny Imperium (Portal), Potwory w Nowym Jorku (Egmont), Star Wars: X-wing (Galakta), Star Wars: Imperium Atakuje (Galakta), Dominion (Games Factory Publishing).

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Arkadiusz Kaźmierak
tel: 81 466 61 09
e-mail: arkadiusz@ck.lublin.pl
Board Mania

FreshMail.pl