Centralny Plac Zabaw

Centralny Plac Zabaw – start!

21:00 – 2019-07-28 – Wirydarz – wstęp wolny

Już 27 lipca startuje Centralny Plac Zabaw, miejsce warsztatów, koncertów, spotkań, spektakli, animacji i eksperymentów, które przyciąga ludzi wyjątkową atmosferą!

Weekend otwarcia Centralnego Placu Zabaw to mnóstwo atrakcji dla wszystkich, niezależnie od wieku!

Po raz pierwszy odpalimy Śrubę akustyczną z wierszami Piotra Grzegorza Gorczycy. Wieczorem sceną w Wirydarzu CK zawładnie BOKKA – jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie muzycznej. Niedzielny wieczór będzie należał do zespołu Czuła Obserwacja, który w ramach Muzycznych ingerencji zilustruje na żywo filmy z początków kina.

W tym roku mamy dla Was też mnóstwo nowych propozycji, ale jedno pozostaje bez zmian – CPZ tworzymy dla Was, lecz przede wszystkim z Wami! Przez ponad miesiąc – do 1 września – na Placu będziecie mogli odpocząć, spotkać się z ze znajomymi i poznać ludzi, którzy pomogą Wam odkryć nowe pasje.

PROGRAM :
27 lipca, godz. 12:00 – „Śruba akustyczna” (3 wiersze Piotra Grzegorza Gorczycy)
27 lipca, godz. 21:30 – koncert Bokka
28 lipca, godz. 21:00 – Muzyczne ingerencje: Początki kina – film z muzyką na żywo

 

BOKKA

Bokka to jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie muzycznej. Nie wiadomo kim są, a skrywane pod maskami twarze to znak rozpoznawczy zespołu, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stać się rozpoznawalnym. BOKKA stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów. Pierwszej płycie formacji nie szczędzono zachwytów w kraju, jak i za granicą, a ich niebanalne podejście do muzyki obok wizerunku szybko stało się ich znakiem rozpoznawczym. Drugi album, „Don’t Kiss And Tell” powtórzył sukces poprzednika – płyta otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii Album roku elektronika i alternatywa. Podobnie jak trzeci album w dorobku zespołu „Life On Planet B” powstały we współpracy z Danielem Walczakiem (współproducent Curly Heads, Dawida Podsiadło czy Grzegorza Hyżego). W maju 2019 r. ukazała się EPka „Satellites Of Planet B” zawierającej pięć remixów utworów z poprzedniego albumu.

 

MUZYCZNE INGERENCJE – POCZĄTKI KINA

To już trzeci sezon przygód z muzyką graną na żywo do kina niemego przez Czułą Obserwację, grupę muzyków uwielbiającą wyrazistość psychologiczną i kapryśność duszy. Tym razem, na początek nowego cyklu prześledzimy absolutne początki kina w wersji wzbogaconej muzyką i przeplatanej słowem wnikliwego objaśnienia. Ekipa stosuje metodę obserwacji uczestniczącej, podkreślając swoimi kompozycjami i improwizacjami niesamowitość, kosmiczny dystans i wszechobecne szydercze hiperbole znaczeniowe.
skład zespołu: Agu Gurczyńska, Łukasz Downar, Krzysztof Redas; wprowadzenie, komentarz: Krystian Drozd


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pn-pt: 10:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Arkadiusz Kaźmierak
tel: 81 466 61 09
e-mail: arkadiusz@ck.lublin.pl
zapisy na warsztaty od 16 lipca
pod adresem: centralplayground@gmail.com
liczba miejsc ograniczona
Centralny Plac Zabaw – start!

FreshMail.pl