Centralny Plac Zabaw – start!

12:00 – 2017-07-01 – plac przed Centrum Kultury –

Wyjątkowa przestrzeń działań artystycznych, sportowych i edukacyjnych.

CPZ – START!

W ramach inauguracji zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w bezpłatnych warsztatach.
Pierwszy dzień na Placu zakończymy koncertem zespołu The Small Circle, któremu towarzyszyć będzie Hubert Tas. Zespół w wyjątkowy sposób łączy muzykę klasyczną, jazz, hip hop z elektroniką i samplami za pośrednictwem instrumentów smyczkowych, dętych, perkusyjnych i gramofonów, zabierając słuchacza w niezwykłą podróż. Liderem projektu jest Hubert Tas – producent, dj, nauczyciel muzyki, Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show. Wyjątkowy klimat podczas koncertu zapewnią specjalnie przygotowane na tę okazję wizualizacje.

Hubert Tas & The Small Circle – czytaj więcej

STREFA RUCHU

Jednym z głównych punktów CPZ jest specjalnie zaprojektowana Strefa Ruchu – miejsce spotkań i treningów miłośników miejskich sportów; platforma darmowych warsztatów, zlotów, pokazów i konkursów dyscyplin takich jak Parkour, Freerun, Street Workout, Skateboard, BMX, Freestyle Football, Slackline, Street Dance czy Footbag.
To przestrzeń dostępna codziennie, przez cały czas trwania Centralnego Placu Zabaw, gdzie każdy będzie mógł szlifować swoje umiejętności, a w wybrane dni wziąć udział w darmowych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów tych dyscyplin.

WARSZTATY

Bezpłatne warsztaty cechuje różnorodność propozycji i nowatorski charakter. Zaplanowaliśmy ponad dwadzieścia modułów warsztatowych skierowanych do różnych grup wiekowych. Ich cykliczność pozwala na systematyczną pracę i utrwalanie nowej wiedzy i umiejętności.  Efektem niektórych zajęć będą obiekty, które zostaną umieszczone w przestrzeni Centrum Kultury.

Zobacz harmonogram warsztatów

WIRYDARZ

Ukryty między murami Centrum Kultury Wirydarz jest jedną z najciekawszych przestrzeni dawnego klasztoru. W przeszłości miejsce kontemplacji, obecnie scena niezwykłych wydarzeń kulturalnych. W okresie letnim, klimatyczna, wypełniona zielenią przestrzeń stanowi niepowtarzalne miejsce koncertów, pokazów, spektakli, projekcji i innych wydarzeń artystycznych pod gołym niebem.

Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Arkadiusz Kaźmierak
tel: 81 466 61 09
e-mail: arkadiusz@ck.lublin.pl
Centralny Plac Zabaw – start!

FreshMail.pl