Teatr Seniora

Chłopcy – dramat z życia sfer starszych

18:00 – 2019-01-14 – Sala Czarna – 15 zł

Teatr Seniora wziął na warsztat doskonały tekst sztuki Stanisława Grochowiaka. To ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.

Akcja toczy się w domu starców w małym miasteczku. Czterech zaprzyjaźnionych mężczyzn: Pożarski, Kalmita, Jojo i najmłodszy w tym gronie, 66-letni Smarkul, oraz trzymający się na uboczu Profesor nie mają tam łatwego życia. Zakonnice zamiast opiekować się staruszkami, sprawują nad nimi surowy nadzór; są niedelikatne i nietaktowne – wciąż przypominają im o wieku, upokarzają. Nie inaczej postępują ich najbliżsi, np. żona Kalmity – dużo od niego młodsza. A sami podopieczni chwilami zachowują się jak nastolatki, np. popijając w tajemnicy, wystawiając czujki…

reżyseria: Michał Zgiet, występują: Kazimierz Szymański, Zenobia Kotuła, Maria Lipiec, Grażyna Czarnota, Teresa Łuszczyńska, Anna Kuszneruk, Dariusz Jóźwik, Zofia Wronko -Mitrut, Jerzy Kałduś, Henryk Szuba, Teresa Gajkoś Chojnacka, Grzegorz Michalec.

Ceny biletów
15 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Innymi Słowy Impro: 4 urodziny

Na wyjątkowy wieczór z improwizacją teatralną zaprasza grupa "Innymi Słowy impro".

Innymi Słowy Impro: Nowy początek

Na wieczór z improwizacją teatralną zaprasza grupa "Innymi Słowy impro", tym razem w formie "Duo Impro".

IX Maat Festival: Ciało narodowe

Pierwszy rezydencyjny festiwal w Polsce, który zapewnia laboratoryjne warunki pracy zaproszonym tancerzom.

Japoński Wieczór Sylwestrowy

W ostatni wieczór 2018 r. w Centrum Kultury odbędziemy niezwykłą podróż na Daleki Wschód. Rozpoczniemy ją koncertem „A recipe for Leonard Cohen” - muzyczną opowieścią o pobycie kanadyjskiego barda w klasztorze Zen. Poznamy też bliżej kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni.
Chłopcy – dramat z życia sfer starszych
18:00 15 zł Teatr

FreshMail.pl