Teatr Seniora

Chłopcy – dramat z życia sfer starszych

18:00 – 2018-02-14 – Sala Czarna – 10 zł

Teatr Seniora wziął na warsztat doskonały tekst sztuki Stanisława Grochowiaka. To ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.

Akcja toczy się w domu starców w małym miasteczku. Czterech zaprzyjaźnionych mężczyzn: Pożarski, Kalmita, Jojo i najmłodszy w tym gronie, 66-letni Smarkul, oraz trzymający się na uboczu Profesor nie mają tam łatwego życia. Zakonnice zamiast opiekować się staruszkami, sprawują nad nimi surowy nadzór; są niedelikatne i nietaktowne – wciąż przypominają im o wieku, upokarzają. Nie inaczej postępują ich najbliżsi, np. żona Kalmity – dużo od niego młodsza. A sami podopieczni chwilami zachowują się jak nastolatki, np. popijając w tajemnicy, wystawiając czujki…

reżyseria: Michał Zgiet, występują: Kazimierz Szymański, Zenobia Kotuła, Maria Lipiec, Grażyna Czarnota, Teresa Łuszczyńska, Anna Kuszneruk, Dariusz Jóźwik, Zofia Wronko -Mitrut, Jerzy Kałduś, Henryk Szuba, Teresa Gajkoś Chojnacka, Grzegorz Michalec.

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Maria Walewska

Walewska ze sztuki Jacka Kafla przestaje być naiwną emisariuszką, która po upojnej nocy z cesarzem miała zapytać: A Polska?

Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)

W spektaklu wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego zobaczymy Zapolską – nie tylko pisarkę i aktorkę, ale przede wszystkim Zapolską - buntowniczkę, piętnującą krzywdy wyrządzone wykluczonym ówczesnych czasów, nie oglądającą się na resztę, traktującą wolność jako siłę najwyższą.

A recipe for Leonard Cohen

Pełen nowych, odkrywczych aranżacji wykonywanych na żywo oraz nieoczywistego humoru spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena.

Tadeusz Karabowicz: „Uciekające pejzaże”

W ramach XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Karabowiczem.
Chłopcy – dramat z życia sfer starszych
18:00 10 zł Teatr

FreshMail.pl