Galeria Biała

Cudowne lata: Kokosiński / Matyszewski

12:00 – 2017-04-21 – Galeria Biała – wstęp wolny

Tytuł wystawy nawiązuje do telewizyjnego serialu z lat 1988-1993, który był emitowany w telewizji publicznej w latach młodości autorów, urodzonych w 1984 roku.

Artyści nawiązują do beztroskich lat swojego życia i zastanawiają się, czy ten obecny okres nie jest tym samym dla „cudownych” poszukiwań w sensie twórczych odkryć w polu sztuki. Są bardzo aktywni w sensie twórczym, uczestniczą w wielu wystawach w wielu krajach. Posiadają już sporo publikacji na swój temat i ciągle znajdują siłę na tworzenie nowych zaskakujących rzeczy.

Ich wystawa w Galerii Białej staje się eksperymentalnym miejscem, gdzie artyści spróbują zestawić swoje prace w aktywne wątki narracyjne, które powstaną w dialogu pomiędzy nimi. Ich zestawienie pozwoli na nazwanie tej wystawy i jej interpretację. Artyści w sposób intuicyjny wybrali swoje prace i dopiero w kontekście rzeczywistej przestrzeni galerii starali się skonstruować nowy sens wynikający z powiązań różnorodnych artefaktów.

Bartosz Kokosiński ukończył ASP w Krakowie, zaś Paweł Matyszewski Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Galeria Biała
tel. 81 466 61 38
e-mail: biala@ck.lublin.pl
wystawa czynna do 21 kwietnia
wystawa czynna:
pon-sb w godz. 12.00-18.00

Zobacz również

Uwikłani w tekst. Ilustracja prasowa – wystawa zbiorowa

Wystawa zwraca uwagę na problem granicy dosłowności oraz siły wymowy ilustracji w magazynach i czasopismach, z naciskiem na pracę artysty zobowiązanego do współgrania z treścią artykułu.

Dziki Pokój

Interaktywna wystawa dla dzieci respektująca ich potrzeby, zmysły i pomysły

Pajdokracja – Festiwal Sztuki Sensorycznej dla Dzieci

Related posts: Uwikłani w tekst. Ilustracja prasowa – wystawa zbiorowa Dziki Pokój Pajdokracja – Festiwal Sztuki Sensorycznej dla Dzieci Akademia Odkryć Fotograficznych

Akademia Odkryć Fotograficznych

Related posts: Uwikłani w tekst. Ilustracja prasowa – wystawa zbiorowa Dziki Pokój Pajdokracja – Festiwal Sztuki Sensorycznej dla Dzieci Akademia Odkryć Fotograficznych
Cudowne lata: Kokosiński / Matyszewski
12:00 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl