Konfrontacje

Konfrontacje

19:00 - 12.10.2018 - 12 / 15 zł - więcej
Kup bilet

Niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym.

Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronę oceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem.
Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w „Wielkim błękicie”.

reżyseria: Lefteris Charitos
dokumentalny / Grecja, Kanada, Francja, Japonia / 2017
czas trwania: 79 min

Kino dla rodziców Na czas seansu Kina dla rodziców w Sali Kinowej pojawiają się pufy, koce, siedziska i zabawki dla maluchów. Oświetlenie i poziom głośności zostanie odpowiednio dostosowany, a zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli w trakcie filmu swobodnie poruszać się po sali; przytulać, karmić czy usypiać dziecko, czy wyjść na zewnątrz.

12 / 15 zł

Kino CK